Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Seyahat RehberiSeyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Herkesin tatile ya da uzun seyahate çıkmadan önce kişiden kişiye göre değişik yapılacak listesi muhakkak vardır. Ama bizim liste halinde yazdıklarımız olmazsa olmazlardandır. Eğer sizin de tatil planınız varsa buyurun listeye bir göz atın deriz!

1.HAVA DURUMU

Gideceğiniz ülkenin günlük, haftalık veya 15 günlük hava durumuna göz atmanız yanınıza alacağınız kıyafet ve ayakkabı için çok faydalı olacaktır.

2. ELEKTONİK EŞYALAR

Valizinize, sırt çantanıza yada kol çantasına koyacağınız elektonik eşyalarınızı evden çıkmadan önce şar etmeyi unutmayın. Bu elektronik eşyalar cep telefonu, kamera, fotoğraf makinası vs’dir. Gittiğiniz ülkenin hangi adaptör çeşidine sahip olduğunu bilmek yanınıza alacağınız seyahat adaptörü için yardımcı olacaktır.

3. TEMİZLİK

Seyahat sonrası hangi ruh hail ile evinize döneceğinizi bilemiyoruz. Bu ruh hali değişik yerler görmenin verdiği mutluluk, tatiliniz bitti diye hüzün yada çok gezmekten dolayı yorgunluk olabileceğinden eve girildiğinde kimse tatil sonrası temizlik yapmak istemez. O yüzden tatile/seyahate çıkmadan önce çarşaflarınızı değiştirin, çöplerinizi atın, çiçeklerinizi sulayın, camı-kapıyı kapattığınıza emin olun!

4. REZERVASYON

Tatilinize/seyahatinize kalan son günlerinizde uçağınızın check-in işlemlerini yapmayı ihmal etmeyin. Bunun dışında otel rezervasyonu, araç kiralayacaksanız araç rezervasyonunuzu aynı zamanda otopark rezervasyonu yaptırdıysanız tüm bunların rezervasyon bilgilerini bir yere not etmeyi ihmal etmeyin.

5. FATURALAR

Tatilde/Seyahatte olduğunuz süre zarfında telefon, kredi kartı ve diğer faturalarınızın ödeme zamanı gelebilir. Bu durumda internet bankacılığı sifrenizin ve ankada hesabınızın olması tüm ödemeleri yapabilmeniz için yeterlidir. Telefon faturanızı internet sayfasından online fatura ödeme seçeneği ile kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

6. İLAÇ

Sürekli kullandığınız ilacınız varsa yada baş ağrısı ve mide ağrısı gibi sıklıkla görülen ağrılar için gereken ilaçlar, yara bandı için ufak bir sağlık çantası yapmayı da ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...