Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Herkesin tatile ya da uzun seyahate çıkmadan önce kişiden kişiye göre değişik yapılacak listesi muhakkak vardır. Ama bizim liste halinde yazdıklarımız olmazsa olmazlardandır. Eğer sizin de tatil planınız varsa buyurun listeye bir göz atın deriz!

1.HAVA DURUMU

Gideceğiniz ülkenin günlük, haftalık veya 15 günlük hava durumuna göz atmanız yanınıza alacağınız kıyafet ve ayakkabı için çok faydalı olacaktır.

2. ELEKTONİK EŞYALAR

Valizinize, sırt çantanıza yada kol çantasına koyacağınız elektonik eşyalarınızı evden çıkmadan önce şar etmeyi unutmayın. Bu elektronik eşyalar cep telefonu, kamera, fotoğraf makinası vs’dir. Gittiğiniz ülkenin hangi adaptör çeşidine sahip olduğunu bilmek yanınıza alacağınız seyahat adaptörü için yardımcı olacaktır.

3. TEMİZLİK

Seyahat sonrası hangi ruh hail ile evinize döneceğinizi bilemiyoruz. Bu ruh hali değişik yerler görmenin verdiği mutluluk, tatiliniz bitti diye hüzün yada çok gezmekten dolayı yorgunluk olabileceğinden eve girildiğinde kimse tatil sonrası temizlik yapmak istemez. O yüzden tatile/seyahate çıkmadan önce çarşaflarınızı değiştirin, çöplerinizi atın, çiçeklerinizi sulayın, camı-kapıyı kapattığınıza emin olun!

4. REZERVASYON

Tatilinize/seyahatinize kalan son günlerinizde uçağınızın check-in işlemlerini yapmayı ihmal etmeyin. Bunun dışında otel rezervasyonu, araç kiralayacaksanız araç rezervasyonunuzu aynı zamanda otopark rezervasyonu yaptırdıysanız tüm bunların rezervasyon bilgilerini bir yere not etmeyi ihmal etmeyin.

5. FATURALAR

Tatilde/Seyahatte olduğunuz süre zarfında telefon, kredi kartı ve diğer faturalarınızın ödeme zamanı gelebilir. Bu durumda internet bankacılığı sifrenizin ve ankada hesabınızın olması tüm ödemeleri yapabilmeniz için yeterlidir. Telefon faturanızı internet sayfasından online fatura ödeme seçeneği ile kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

6. İLAÇ

Sürekli kullandığınız ilacınız varsa yada baş ağrısı ve mide ağrısı gibi sıklıkla görülen ağrılar için gereken ilaçlar, yara bandı için ufak bir sağlık çantası yapmayı da ihmal etmeyin.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...