Nedir Bu Giyilebilir Teknoloji

Artık hayatımızın büyük bir alanını, zamanını teknoloji eline almış durumda. Digital çağ’da yaşayıp da teknoloji kullanmayana farklı bir gözle bakılır hale gelindi. Haber, spor, gündem ve daha farklı pek çok farklı konuları teknolojik aletler sayesinde anbean takip eder haldeyiz.

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Aslında hayatımızı daha da kolay hale getirmeye yarayan aynı zamanda eğlenceli bir ürün yelpazesine sahiptir.

Giyilebilir Teknoloji ürünlerinden bazıları:

Google Glass

Optik ekrana sahip giyilebilir bilgisayarın sesli komut özelliği ile bir çok işlem gerçekleştirilebildiği gibi fotoğraf-video çekebilir, müzik dinleyebilir aynı zamanda navigasyon özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Samsung Galaxy Gear

Galaxy Gear ile Samsung akıllı telefonunuzun bağlantısı kurarak Galaxy Gear’in dokunmatik ekranı sayesinde mesaj, telefon , müzik kontrolü, kamera gibi bir çok özelliği rahatlıkla kontrol edebileceğiniz paslanmaz çelik malzemeden yapılmış bir üründür.

Ritot

Akıllı saatlerdeki gibi ekran yerine projeksüyon özelliği bulunan ürün ile telefonunuza gelen aramaları, mesajları, mailleri ve daha fazlasını dışarı yansıtan kullanımı zevkli bir ürün.

Nymi

Bionym isimli firmanın geliştirmiş olduğu Nymi sayesinde kalp atışınızdan kimlik tanıma özelliği olan ürünle televizyonunuzu, telefonunuzu, ofisinizi, aracınızı yönetebileceksiniz. Bileğinizde aktif olan bileklik siz uyumaya başladığında ise o da kendini uyku moduna alıyor.

Whistle

Boyut olarak oldukça ufak olan bu ürün evcil hayvanınızın tasmasına takılabiliyor. Bu sayede gün içerisinde evcil hayvanınızın ne kadar hareket edip etmediğinin kontrolünü saplamış oluyorsunuz.

Lumoback

Vücudunuzun bel bölgesine bağlayacağınız kemer ile her kambur duruşunuzda size titreşim vererek dik oturmanızı sağlayan faydalı bir teknolojik üründür.

Filip

Artık çocuğunuz nereye giderse gitsin aklınızın onda kalmamasını sağlayan muhteşem bir ürün. Filip akıllı saat sayesinde bir bölge belirleyerek çocuğunuz bu bölge dışına çıkması halinde size uyarı yollayan ürün aynı zamanda belirli numaraları arayabildiği gibi mesaj alıp, gönderme özelliğine de sahiptir.

Sproutling

Bebeklerin bileğine bağlanan bant sayesinde bebeğinizin kalp atışını, ateşini, bulunduğu odanın nem ve sıcaklığını ölçmeye yarayan bir üründür.

Moov

Nikola Hu, Meng Li ve Tony Yuan tarafından tasarlanmış spor teknolojisinin en kullanışlı ürünlerinden biri. Spor yaparken sizlere bunun takibini yaparak rapor veren cihaz bir nevi interaktif koçluk hizmeti vermektedir. Suya dayanıklı olması ise artı avantajı.

Dialog

Teknoloji alanını genişlettikçe genişletmek. Ve bir diğer önemli ürün ise Epilepsi hastaları için tasarlanmış. Hastaların ilaç saatlerini hatırlattığı gibi hastanın nöbet geçireceği zamanı da bildiren ürün aynı zamanda nöbet geçiren hastanın çevresindeki insanlara da neler yapacağı konusunda yönlendiriyor. Dialog ürünü henüz test aşamasındadır.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...