Langkawi Telaga Tujuh Şelalesi

Telaga : Kuyu, Tujuh: Yedi (7) anlamında olduğundan Seven Wells – 7 Kuyu olarak da anılmaktadır.

Kaynağı Mat Cincang dağı ve jeolojik belirtinin güzel bir örneği olan şelale Langkawi’de yapılması gereken aktivitelerin baş listesinde yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Şelalenin yüzülebilecek havuzu en tepede olup buraya ulaşım hiçte kolay değildir. 500 merdiven tırmanmak şartıyla ulaşım mümkün. Biz çıkarken yorulurken, inenlerin bile yorulduğunu görüp, hatta allah kolaylık versin bakışı attıkları her hallerinden belliydi  Tırmanış süresi yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasıdır.

Telaga Tujuh Şelalesi

Tırmanıp havuza vardığımızda hemen doğal kayalara uzanıp Burau Bay-Pantai Kok manzarasına karşı, doğanın eşsiz sesi içinde yorgunluğumuzu atıyoruz.

Eğer planınız buraya akşam gelmekse ormanda lamba ve elektrik olmadığını hatırlatır yanınıza fener almanızı ve zamanında bir çok kişinin ölümüne sebep olan şelalede çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Şelale’nin havuzuna vardığınızda ön tarafının iplerler gerili olduğunu ve uyarı (kazalardan ve ölümlerden sorumlu olmadıklarına dair) tabelaların asılı olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda değerli eşyalarınızı ve çantalarınızı ortalıkta aylak aylak gezinen makaklardan korumalısınız.

Yüzlerce merdiven tırmanıp da terlemeye niyetli değilim diyorsanız ve amacınız yalnız manzara izlemekse Mat Cincang dağına teleferik ile çıkma şansınız da var. Hem nefes kesici manzarayı izleyebilecek hem de teleferik ile yukarı tırmanırken şelalelerin kuş bakışı resimlerini çekebileceksiniz.

Temurun Şelalesi

Ulaşım : Cenag Kumsalından 25 dakika, Kuah’dan 35 dakikadır.

Şelale Girişi : Ücretsiz

 

More from the blog

Malezya Ne Zaman Gidilir

Uzakdoğunun turistik ülkesi neresi diye soracaksınız olursanız Malezya ilk 10'a girmeyi başarmıştır. Malezya tropik bir ülke olmasına rağmen ne zaman gidilir sorusunu sormak ve...

Malezya Hakkında Bilgiler

Malezya turu için karar verdiyseniz Malezya hakkında bilgiler bu ülkeye gitmeden önce sizlere hem fikir verecek hem de tatil boyunca Malay kültürünü daha yakından tanıma...

Malezyanın En İyi Adaları

Malezya, dünyaca ünlü dalış merkezleriyle, zengin tropik ormanlarıyla, leziz yemekleriyle ve tabiî ki güzel el değmemiş kumsalları ile bilinir. Kategorilerine göre 10 ada ; ADA’DAN...

Malezya Redang Adası

Uzakdoğu denilince muhakkak ilk akla gelen ülke Tayland ve bu tropik ülkenin adalarıdır. Halbuki bir o kadar güzel, tropik ve beyaz kumsalları olan Malezya...