Malezyanın En İyi Adaları

Malezya, dünyaca ünlü dalış merkezleriyle, zengin tropik ormanlarıyla, leziz yemekleriyle ve tabiî ki güzel el değmemiş kumsalları ile bilinir. Kategorilerine göre 10 ada ;

ADA’DAN DAHA FAZLASI

PENANG : Dudak uçurtan sömürge binaları, atmosferik tapınakları ve dünya kültür miras listesinde bulunan Georgetown ile ünlü bir bölgedir. Kumsalları çok güzel olmasa da etrafı gezip görme bakımından oldukça fazla seçeneği size sunan bir şehirdir.

PULAU LANGKAWI : Penang’ın kuzeyin de Tayland’ın sınırında bulunan bu ada güzel kumsalları (cenang ve tanjung rhu ) ve şık otelleri ile güzel bir tatil imkanı sunmaktadir. Bir çok su sporunu yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Adanın en çarpıcı etkinliği gökyüzü köprüsüdür. Cable Car ile köprüye çıkıp adayı ve andaman denizini tepeden kuşbakışı izleyebilirsiniz.
Her iki adanın da (penang ve langkawi) uluslar arası havalimanı mevcuttur.

SUALTINI KEŞİF

LANKAYAN : Sabahan kasabasının kuzeyinde yer alan Sulu denizindeki bu minik adada Mart ve Mayıs arasında zararsız köpekbalıları ve kaplumbağalar ile yüzme imkanını elde edebilirsiniz.

REDANG : Redang Malezyanın doğu yakasının en büyük adası olmasının yanı sıra beyaz kumsalları ve kristal gibi sularıyla meşhurdur. Ada etrafındaki mercan kayalıkları sayesinde popüler dalış merkezi konumuna sahip olmuştur. Kuala Lumpur ve Singapur’dan direk uçuş ile veyahut Merang dan feribot ile adaya ulaşım mümkündür.
LANG TENGAH : Perhentian ve Redang adasının arasından yer alır. Redang, perhentian ve lang tengah Malezya yarımadasının kuzeydoğusunda yer alırlar. Redang ve Lang Tengah adalarına Merang dan ulaşım imkanı olduğu gibi Perhentian Adasına ise yalnız Kuala besut iskelesinden ulaşım sağlanmaktadır. Bu adalar Kasım ve Şubat arası muson dönemi yüzünden konaklamaya kapalıdır.

PERHENTIAN : Ada 2 kara parçasından oluşuyor. Büyük ve Küçük adası olarak bütçenize göre otel seçme imkanına sahipsiniz. Her iki adanın da koyları snorkel ve dalış yapmak için uygundur.

LAYANG LAYANG : Sabah bölgesinin 300 km dışındadır. Bir çok dalış merkezinin bu adaya ziyaret amacı çekiçbaşlı ve zararsız köpek balıklarını görmek içindir. Kota Kinabulu’dan direk uçuş mevcuttur.

SIPADAN: Dünyanın en meşhur dalış merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.(2005 den bu yana ada da konaklama yapılamaktadır) Malezyanın okyanusta bulunan tek adası Sipadan Adasıdır.Konum olarak Sabah bölgesinin doğusunda bulunmaktadır.

KEYİF

REBAK: Langkawi’nin takım adalarından olan bu ufak ada yalnız 1 tane 5 yıldızlı otele sahip olup misafirlerine sakinliği ve huzuru sunmaktadır.

PANGKOR LAUT : Ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti bu adayı ilk gördüğünde ağlamıştır. Ada insanı serseme çevirecek kadar muhteşemdir.

More from the blog

Malezya Ne Zaman Gidilir

Uzakdoğunun turistik ülkesi neresi diye soracaksınız olursanız Malezya ilk 10'a girmeyi başarmıştır. Malezya tropik bir ülke olmasına rağmen ne zaman gidilir sorusunu sormak ve...

Malezya Hakkında Bilgiler

Malezya turu için karar verdiyseniz Malezya hakkında bilgiler bu ülkeye gitmeden önce sizlere hem fikir verecek hem de tatil boyunca Malay kültürünü daha yakından tanıma...

Malezya Redang Adası

Uzakdoğu denilince muhakkak ilk akla gelen ülke Tayland ve bu tropik ülkenin adalarıdır. Halbuki bir o kadar güzel, tropik ve beyaz kumsalları olan Malezya...

Penang Gezi Rehberi

Yorucu ama muhteşem Filipinler gezimizden sonra Manila'dan Kuala Lumpur'a uçtuk. Saat 18:00'de varıp 2 saat sonra Air Asia ile Kuala Lumpur'dan Penang'a 55 dakikalık...