Kurban Bayramı Afrika Safari Turu

2024 Kurban Bayramı Afrika turu rotamız yine sizlerle. En çok talep gören Afrika Safari turu ile bu yıl Ramazan Masai Mara’da Büyük Göç’e tanıklık edip hayalleri gerçeğe çevireceğiz. Sayısız defa tekrarladığımız Afrika Turu ile Afrika Safari fırsatını kaçırmayın. 

AFRİKA’NIN EN MEŞHUR PARKINDA SAFARİ – MASAİ MARA’DA BÜYÜK GÖÇ

 2024 KURBAN BAYRAMI

14-24 HAZİRAN 2024

3100 USD

TÜM AVRUPA’DAKİ EN UCUZ SAFARİ PROGRAMI!

NAİROBİ (1 GECE) , MASAİ MARA (2 GECE), LAKE NAIVASHA (1 GECE), ZANZIBAR (4 GECE)

KENYA E-VİZELİ, ZANZİBAR KAPIDA VİZELİ! 

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

İLETİŞİM : 0530 403 55 87 ORKUN BEY 

AFRİKA SAFARİ TURUNDA GÖRÜLECEKLER

-DÜNYANIN EN MEŞHUR MİLLİ PARKI OLAN MASAİ MARA’DA BÜYÜK GÖÇ

-YİNE AFRİKA SAFARİ TURUNUN OLMAZSA OLMAZI NAIVASHA GÖLÜNDE HİPOPOTAMLAR İLE TEKNE SAFARİSİ

-KENYA’NIN BAŞKENTİ NAİROBİ’DE DÜNYANIN EN GÜZEL KORUNAN ÖZEL ALANLARINDAN GIRAFFE CENTER’DA ZÜRAFALAR İLE ÇOK ÖZEL ZAMANLAR…

ÖNEMLİ NOT: GEZİMİZ BOYUNCA SAFARİLERİMİZİ 4×4 JEEPLER İLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. HAVAALANINDAN BİZİ ALAN BU ARAÇLAR TURUMUZUN SONUNA KADAR BİZLERLE… AFRİKA’NIN TÜM ÜLKELERİNDE 4×4 JEEPLER İLE YAPILAN SAFARİLERİN FİYATLARI NEREDEYSE 2 KATINA KADAR ÇIKMAKTADIR. BU ÖZEL JEEPLER İLE ARAZİDE HEM RAHAT EDECEK, HEM DE GENİŞ VE YÜKSEK ÇATISINDAN TÜM HAYVANLARI DAHA RAHAT, SIKIŞMADAN GÖRECEKSİNİZ…

KURBAN BAYRAMI AFRİKA TURU PROGRAMI

1.GÜN / ISTANBUL – NAIROBI 

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. İstanbul – Nairobi uçuşumuzu aktarmasız olarak gerçekleştiriyoruz. 

2.GÜN / NAIROBI / MASAI MARA 

Sabaha karşı Nairobi havalimanına varış ve vize işlemleri. Nairobi havalimanında vize ücretlerimizi münferit olarak kapıda ödüyor ve vizelerimizi alıyoruz. Herkes vize ücretinden kendi sorumludur. Turumuz vize ücreti hariçtir.

Başkent Nairobi’ye varışımızla ile birlikte havalimanında bizi bekleyen araçlarımıza binerek Masai Mara’ya doğru yol alıyoruz. Öğlen saatlerinde varacağımız Masai Mara kamp otelimize yerleşip dinlenmeniz için kısa bir zaman veriyoruz. Ve belirlediğimiz saatte buluşup akşam üzeri kısa bir safari gerçekleştiriyoruz. Safari sonrası otelimize dönüp açık büfe akşam yemeğinden sonra ateş başında sohbet eşliğinde günü bitiriyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği kampımızda.

Öğle yemeği dahil değildir.

3.GÜN / MASAI MARA

Sabah erkenden kalkarak sabah safari için Masai Mara Milli Parkı’na giriş yaparak tam gün safari gerçekleştireceğiz. 

Sabah safarisi çok özeldir çünkü dünyanın en güzel gün batımını izleme şansınız olur ve sabah saatleri hayvanların aç olduğu saatlerdir. Çok değişik karelere hazır olun…

Masai Mara Milli Parkı Kenya’nın güneybatısında, güney komşusu Tanzanya’nın Serengeti Milli Parkı ile komşu.

Tanzanya – Kenya sınırında da duracak ve büyük göçü buradan izleyeceğiz. 

Masai Mara, 5 Büyük diye adlandırılan hayvanların tümünü 1 saat içerisinde görebileceğiniz yeryüzündeki ender milli parklardan biri.

En yüksek dönemi Haziran – Ağustos, o açıdan hayvan çeşitliliğinin bol olduğu bir dönemde, büyük göçün kalbinde buraya gidiyoruz.

Turumuz esnasında Mara Nehri’nde duracak, araçlarımızdan inecek ve silahlı korumalarımız eşliğinde Mara Nehri etrafında yarım saat yürüyeceğiz. Bu sırada hayvanların göçüne, nehir geçişlerine ve timsahların heyecanlı bekleyişine ve belki de saldırılarına tanık olacağız.

Öğle yemeğimiz safari alanında picnic box şeklindedir.

Konaklama ve akşam yemeği kampımızda… 

4.GÜN / MASAI MARA-NAIVASHA

Sabah erkenden kahvaltımızı yapıyoruz ve otelden ayrılıyoruz. Önce Masai kabilesinin yaşadığı köye gidecek ve Masai’ler hakkında bilgi alıp tek tek evlerini gezecek, ateş nasıl yakılır onu izleyecek ve yolumuza Naivasha için devam edeceğiz. Naivasha’ya varışımız akşam üzerini bulacak. Otelimiz Naivasha gölünün hemen kıyısında yer aldığı için göl kenarında kuş sesleri eşliğinde günü tamamlayacağız.

Konaklama ve akşam yemeği Naivasha’da.

Öğle yemeği dahil değildir.

5.GÜN / NAIVASHA – NAIROBI 

Naivasha Hollandalı çiçek şirketlerinin üretim yaptığı, Kenya’nın gelişmiş şehirlerinden biri. Gölde teknelerimize biniyor ve ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz.

Teknelerimizde 2 metre uzaklıktaki hipopotamları görecek, nehir kenarından su içen filler ve zürafalara eşlik edeceğiz. Naivasha’da gölde balık tutan yerliler ise görülmeye değer.

Kenya’nın iç kesimlerine doğru giden büyüleyici manzaralı bir yol var. Yol üzerinde dünyanın en büyük tektonik oluşumu Great Rift Valley’da mola veriyor ve büyüleyici manzarayı fotoğraflıyoruz. 

Öğle saatlerinde Nairobi’ye varıyoruz. Otele yerleşmeden önce ilk durak noktamız Giraffe Center oluyor. Burası Afrika’nın en iyi korunan zürafa merkezlerinden birisi.

Zürafaları besliyor, öpüyor ve onlarla yan yana muhteşem kareler yakalıyoruz.

Akşam konaklama başkent Nairobi’deki otelimizde…

Öğle ve akşam yemeği dahil değildir. 

6.GÜN / NAIROBI – ZANZIBAR 

Sabah havalimanına transfer, bizlere eşlik eden Kenya’daki yerel ekibimizle vedalaşma ve Zanzibar için hareket.

Kapıdaki vize – pasaport işlemlerinin ardından Tanzanya’nın yarı özerk bölgesi Zanzibar’a giriş ve dileyenler Stone Town’da alışverişe doyabilir dileyenler ise otelde kalarak dünyanın en güzel plajlarında denizin keyfini yaşayabilirler…

Günün geriye kalanında odanızın dibindeki turkuaz okyanusta gönlünüzce eğlenebilirsiniz…

7.GÜN 

Sabah erken saatlerde uyanış ve kahvaltı.

Burada Dhow adı verilen yerel teknelerimize biniyor ve Blue Safari adı verilen muhteşem bir tam gün tekne turuna başlıyoruz.

Bu tekne turumuz sırasında gelgitten dolayı su üzerinde kalan ve sand bank adı verilen kum tepelerinde denizin keyfini çıkaracak sonrasında da Zanzibar lagünlerini ziyaret edeceğiz.

Devasa baobab ağaçlarının gölgesinde açık büfe mangalımızı yapacak ve dönüş yolculuğunda yelkenlerimizi açarak, yerel bir şekilde varış noktamıza döneceğiz.

Sonrasında başkent Stone Town’daki otelimize yerleşme ve alışveriş için serbest zaman…

8.GÜN

Kahvaltıdan sonra Pcr testlerimizi yaptıracağımız hastaneye gideceğiz. PCR testlerimiz yapıldıktan sonra zanzibar’ın en popüler bölgesi olan Nungwi’ye geçiyoruz. Tam gün serbest zaman.

9.GÜN

Sabah erken kalhavltı yaptıktan sonra otelimizin önünde bizi bekleyen teknemize bineceğiz. Yaklaşık 4 saatlik tekne turumuz olacak. Rengarenk mercan balıklar ve resifler arasında yüzüp, yunusların geçişine tanıklık edeceğimiz unutulmaz bir gün geçireceğiz.

10.GÜN 

Otelde check out işlemlerini yaptıktan sonra kalan zamanı serbest bırakıyoruz. Akşam üzeri transferimizi sağlacak araç ile Stone Town’a geçiyoruz. Dileyenler akşam yemeği için belirlediğimiz restaurant’ta bizimle yemeğe eşlik edebilir. Yemek sonrası havalimanına transfer ve sonrasında İstanbul’a dönüş…

11.GÜN 

Öğlen saatlerinde İstanbul yeni havalimanına varış ve turun sonu.

BU GEZİYE NEDEN SİZİNLE GELMELİYİM?

-Tüm turlarda olduğu gibi Afrika Safari Turu da en ince ayrıntısına kadar özenle şekillendirilmiştir. 

-Daha önceki gezilerimizdeki yorumlarda da göreceğiniz gibi %100 müşteri memnuniyeti ile çalışıyor, tüm grubumuz ile bütün gün şahane vakit geçiriyoruz.

-Tur boyunca kimseye ekstra tur satışı sunmuyoruz. Tüm turlar gezi ücretine dahildir.

-Afrika bölgesinde yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın en ucuz turunu gerçekleştiriyoruz.

-Belirtilen Milli Parklar içinde safarilerimiz 4X4 jeepler ile gerçekleştiriyor.

-Zanzibar’ın en güzel kumsalı Nungwi bölgesinde 2 gece deniz kenarı konaklıyoruz.

-Tüm turunuz dolu dolu geçiyor ve nefes almaya dahi vakit bulamıyorsunuz. Bu da Afrika turunda çok fazla yer görmek ve aktivite yapmak anlamına geliyor 🙂

MASAİ MARA’DAKİ KONAKLAMA HAKKINDA ÖNEMLİ NOT

Masai Mara’daki konaklamamızın Milli Parkı’nın girişine yakın olması oldukça önemli. Yakın olması sayesinde yolda harcanacak vakti Milli Park içinde Safari yaparak değerlendiriyoruz.

Her bir lodge’da 2 tane yatak ya da double yatak, duş, tuvalet, priz ve sıcak su bulunuyor.

Konaklanacak Lodge’da 24 saat güvenlik hizmeti sağlanmaktadır.

Lodge içinde yiyecek ve içecekler mevcuttur. Ancak sanıldığı gibi bolluk yoktur ne yazık ki.

İLETİŞİM

0530 403 55 87 NUMARALI TELEFONDAN ORKUN BEY İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ…

ÖDEME SİSTEMLERİ

*** TURUMUZA 2 KİŞİ OLARAK KATILMA ZORUNLULUĞU YOKTUR. TEK KİŞİ OLARAK (EĞER ODA PAYLAŞIMI İSTENİRSE) KAYIT ALABİLMEKTEYİZ.

NOT: Program günlerinde değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Günlerin değişmesi görülecek ve gezilecek yerleri etkilemeyecektir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-1 gece Nairobi 3* merkez otel konaklama
-1 gece Lake Navisha konaklaması
-2 gece Masai Mara konaklama
-2 gece Nungwi konaklama

-2 gece stone town konaklaması
-Lake Naivasha tekne safari
-Masai Marra Milli Parkı 2 gün safari ve giriş ücretleri
-Zürafa Merkezi ziyareti ve giriş ücretleri
-Nairobi sabah kahvaltıları, Masai Mara sabah öğle akşam yemeği
-Büyük Rift Vadisi
-Tüm havalimanı transferleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-İstanbul – Nairobi ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti (THY ile)

-Programda belirtilmeyen tüm kişisel harcamalar

GRUPLARIMIZDAN KARELER

More from the blog

2024 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU

2024 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU  BAŞTAN SONA FİLİPİNLER TURLARI  ARALIK 2023 - OCAK 2024 2024 Yılbaşı Filipinler turu ile her yıl olduğu gibi bu sene de Filipinler'in olmazsa...

Ruanda Uganda Dağ Gorilleri Turu

HAZIRLANIN DAĞ GORİLLERİ İÇİN RUANDA UGANDA TURUNA ÇIKIYORUZ. TÜRKİYE'NİN EN UYGUN RUANDA UGANDA TURU İLE UNUTULMAZ AFRİKA MACERASINA HAZIR OLUN. DAĞ GORİLİ YÜRÜŞÜ FİYATA...

Zanzibar Adası Turu

Yeni Afrika Zanzibar turu belli oldu. Türkiye'nin en kapsamlı ve en uygun Afrika turu ile muhteşem bir Zanzibar adası tatiline hazır mısınız? En güzel balayı adalarından Zanzibar adasında keyfinize...

Afrika Turu Masai Mara Safari Zanzibar Adası

2019 Kurban bayramı Afrika turu rotamız yine sizlerle. En çok talep gören Afrika Safari turu ile bu yıl Ramazan Masai Mara'da Büyük Göç'e tanıklık edip hayalleri...