Kuala Lumpur Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım Yolları

AsyaMalezyaKuala Lumpur Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım Yolları

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı kısaca KLIA olarak yazılmaktadır. Uluslararası Havalimanının Main Terminal ve Low Cost Carrier Terminal (LCC-T) olmak üzere 2 tane terminali bulunmaktadır.

Havalimanından Kuala Lumpur şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunduğunu söyledikten sonra her iki havalimanından şehir merkezine nasıl gidileceğini anlatmadan önce bu KLIA ve Low Cost Carrier Terminal (LCC-T) arasındaki ulaşım nasıl sağlanır ondan bahsetmek istiyoruz.

KLIA havalimanında cam asansöre binip 2. kata çıkın ve buradan yürüyen merdivenler ile otobüs terminaline varın. AirportLiner otobüsleri 04:30 – 00:00 arası her 20 dakikada bir LCCT’e gitmektedir. Ücreti ise 1.50 RM’dir.

LCCT’den Kuala Lumpur Merkeze Nasıl Gidilir?

Ulaşım için otobüs ve taksi olmak üzere 2 tercihiniz vardır. Taksinin otobüs ücretine nazaran daha pahalı olduğunu söylemeye gerek dahi yok. 20 doların üzerinde taksi ücreti ödemek istemiyorsanız Skybus yada Aerobus ile çok daha uyguna ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Aerobus: İç hatlar varış terminalinin dışında sol tarafta otobüslerin park ettiği yerdedir. Ücret tek yön 8, gidiş-dönüş için 14 RM’dir. Otobüsler sarı renklidir.

Skybus : Her 1.5 saatte bir seferi olan otobüs firması ile tek yön 9 RM ödeyerek ulaşabilirsiniz. Otobüsler kırmızı renklidir.

KLIA’dan Kuala Lumpur Merkeze Nasıl Gidilir?

KLIA Express: Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren KLIA Express 28 dakika duraklama yapmadan direk Kuala Lumpur merkezine ulaşmaktadır. Her 15 dakika bir tren kalktığı için böylelikle bekleme süresi de oldukça kısa sürmektedir.

Express coach : KLIA’dan Kuala Lumpur merkezine 1 saat otobüs yolculuğu ile ulaşılmaktadır. İlk otobüs saati 06:30 son otobüs saati ise 00:30’dur. Kuala Lumpur’dan havalimanına gelmek için ilk ve son sefer saatleri 05:00 – 00:00’dır. Tek yön 10 RM, gidiş-dönüş 18 RM’dir.

Aerobus : LCCT’de olduğu gibi KLIA2 Terminalinden de kalkmakta olan Aerobus otobüsleri ile 10 RM ödeyerek merkeze gidebilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...