İspanya‘ya seyahate giden pek çok insan nedense ülkenin yerel kanunlarını kontrol etmeyi çok önemsemez. Özellikle de kısa süreli seyahat yapacaklar için bunun hiçbir önemi yoktur. Oysa ki olası bir kural ihlali halinde başımıza neler geleceğini önceden bilmemiz bu davranışlardan kaçınmamız gerekmektedir.

Bir düşünsenize kaç kişi bilmeyerek çiğnediği kural ihlalinden dolayı gecelerini daracık, kalabalık ve pis kokular eşliğinde hücrelerde geçirmektedir. Eğer kuralları bilmediğimiz takdirde bizlerin de başına gelebilecek durumlar!

İçerik Listesi

#1

Sokakta alkol içmek yasaktır. Evet bir çoğumuz sokakta alkol satan kişiler görmüşüzdür ancak polis gördüğü yerde içene ceza kesmektedir.

İspanya‘da 18 yaşından küçüklerin alkol tüketmesi yasaktır. Ancak Madrid’de bu yaş sınırı 16’dır. Ve 16 yaşından küçük kişi ancak ailesi yanındayken içebilirler.

#2

Sigara satın alabilmek için 18 yaşından küçük olmamak gerekiyor.

#3

Kişinin uyuşturucu kullanması İspanya kanunlarının uygulanmayacağı anlamına gelmez. 50 gramdan fazla uyuşturucu ile yakalanmanız halinde 500 ila 50.000 dolar arasında idari para cezasına çarptırılacağınızı bilmesiniz.

#4

Belediyeden izin alınmadan kamu malına yapılan graffitiler, sanat çalışmaları veyahut bunları bozma 120 ila 750 euro arasında para cezasına mahkum edilir.

#5

Kaykay alanları dışında bu sporu yapmak, dilenmek, seyyar satıcılık, hokkabazlık izin alınmadan yapıldığı takdirde 3.000 euro’ya kadar para cezası söz konusudur.

#6

İspanya’da yasal seks yaşı 13-15 yaş arasıdır(ancak rıza ile mümkün. Eğer biriyle bir beraberlik yaşayacaksanız karşınızdakinin büyük göstermesi bir şey ifade etmiyor  18 yaşından küçükler ile parayla seks yapmak yasaktır. Bu kural homoseksüel ve hetroseksüeller içinde geçerlidir.

 

Summary
Article Name
İspanya Seyahat Hukuku
Description
İspanya'ya seyahate giden pek çok insan nedense ülkenin yerel kanunlarını kontrol etmeyi çok önemsemez. Özellikle de kısa süreli seyahat yapacaklar için bunun hiçbir önemi yoktur. Oysa ki olası bir kural ihlali halinde başımıza neler geleceğini önceden bilmemiz bu davranışlardan kaçınmamız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here