İspanya Seyahat Hukuku

Seyahat Rehberiİspanya Seyahat Hukuku

İspanya‘ya seyahate giden pek çok insan nedense ülkenin yerel kanunlarını kontrol etmeyi çok önemsemez. Özellikle de kısa süreli seyahat yapacaklar için bunun hiçbir önemi yoktur. Oysa ki olası bir kural ihlali halinde başımıza neler geleceğini önceden bilmemiz bu davranışlardan kaçınmamız gerekmektedir.

Bir düşünsenize kaç kişi bilmeyerek çiğnediği kural ihlalinden dolayı gecelerini daracık, kalabalık ve pis kokular eşliğinde hücrelerde geçirmektedir. Eğer kuralları bilmediğimiz takdirde bizlerin de başına gelebilecek durumlar!

#1

Sokakta alkol içmek yasaktır. Evet bir çoğumuz sokakta alkol satan kişiler görmüşüzdür ancak polis gördüğü yerde içene ceza kesmektedir.

İspanya‘da 18 yaşından küçüklerin alkol tüketmesi yasaktır. Ancak Madrid’de bu yaş sınırı 16’dır. Ve 16 yaşından küçük kişi ancak ailesi yanındayken içebilirler.

#2

Sigara satın alabilmek için 18 yaşından küçük olmamak gerekiyor.

#3

Kişinin uyuşturucu kullanması İspanya kanunlarının uygulanmayacağı anlamına gelmez. 50 gramdan fazla uyuşturucu ile yakalanmanız halinde 500 ila 50.000 dolar arasında idari para cezasına çarptırılacağınızı bilmesiniz.

#4

Belediyeden izin alınmadan kamu malına yapılan graffitiler, sanat çalışmaları veyahut bunları bozma 120 ila 750 euro arasında para cezasına mahkum edilir.

#5

Kaykay alanları dışında bu sporu yapmak, dilenmek, seyyar satıcılık, hokkabazlık izin alınmadan yapıldığı takdirde 3.000 euro’ya kadar para cezası söz konusudur.

#6

İspanya’da yasal seks yaşı 13-15 yaş arasıdır(ancak rıza ile mümkün. Eğer biriyle bir beraberlik yaşayacaksanız karşınızdakinin büyük göstermesi bir şey ifade etmiyor  18 yaşından küçükler ile parayla seks yapmak yasaktır. Bu kural homoseksüel ve hetroseksüeller içinde geçerlidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...