Hurghada Giftun Adası

AfrikaMısırHurghada Giftun Adası

Mısır’ın en turistik şehri Hurghada olunca yapılacak aktivitelerin başında şehrin bilinen adası Giftun Adası geliyor.Giftun Adası Hurghada’ya gelen her turistin mutlaka katıldığı ve hafızalarda güzel anılar bırakan koruma altına alınmış minik bir adadır. Su altı canlıları, resifleri ve renk çeşitliliği ile su altı severleri etkilemekle kalmıyor bunun yanı sıra su üstünde vakit geçirmeyi sevenlere de turkuaz ve berrak sularında keyifli anlar yaşatıyor.

Hurghada Giftun Adası

Tatillerde tekne turları ziyaretçiler için olmazsa olmazlardandır. Nerede olursa olsun tekne turları boyunca görülen yerler mutlaka hafızalarımızda yer bırakıyor. İşte Hurghada’nın da olmazsa olmazı Giftun Ada turudur.

Hurghada yolculuğuna başlamadan önce Giftun Adasına gidecek olmamızın heyecanını gerçekleştirme günümüz nihayet geldi. Sabah erkenden uyanıp otelimizin önünden bizi alacak olan görevli ile buluşup 09:30’da kalkacak olan teknenin bulunduğu Beirut Hotel’in sahiline gittik. Tur kapsamına dahil olan snorkel ekipmanlarımızı temin ederek tekneye bindik. Bunca yılın vermiş olduğu tekne turu tecrübemizle sadece 4 tane olan minderlerin ikisine yerleşerek keyifli bir yolculuğa başladık. Yanımıza da bizim gibi 2 Alman genç gelince sohbet ederek, güneşlenerek snorkel yapacağımız lokasyona nasıl vardığımızı anlamadık bile.

Hurghada Giftun Adası

İlk snorkel yaptığımız nokta yaklaşık 5 metre derinliği buluyordu. Çeşit çeşit, renk renk balıklar ile kendimizi Kızıldeniz’in derinliklerine bırakıp doyasıya yüzme imkanı bulduk. 1 saat süren bu snorkel sırasında hem yüzmeye hem de sualtı güzelliklerini seyretmeye doyduk. İkinci durağımız bir öncekine göre daha sığ ve resiflerin bol olduğu bir bölgeydi. Burada da bol bol snorkel yapıp, gopro sayesinde güzel videolar ve fotoğraflar çekerek Giftun Adası’na doğru yola çıktık.

Giftun Adasına yaklaştıkça heyecanımız br kat daha arttı. Her ne kadar Uzakdoğu’dan alıştığımız Palmiye ağaçları olmasa da (gerçi bu ada da var ama yalnız bir tane) beyaz kum ve denizin rengi bizi aşığı olduğumuz Uzakdoğu’yu anımsatmadı değil.

Hurghada Giftun Adası

Giftun Adasında denize girmek, fotoğraf ve video çekmek dışında yapabileceğiniz bir aktivite yok. Ada da kısıtlı olan vaktimizi Gezgin Çift olarak bu olanakları layıkıyla yerine getirip sizlere güzel bir sunum hazırladık.

Leisure Travel Egpyt‘in katkıları ile gerçekleştirdiğimiz Giftun Ada Turu Hurghada gezimiz boyunca unutulmaz turlardan biri oldu. Giftun Adası Snorkel Turu için Leisure Travel Hurghada seyahatinizde ilk tercihiniz olmalıdır. Leisure Travel rezervasyon için burayı tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Hurghada Çöl Safarisi

Afrika'nın çöllerinde safari yapmak hep hayallerimiz arasındaydı. Ama bir...

Hurghada Kızıldeniz Dalışı

Hurghada seyahatimizde beklentilerimiz her geçen gün artıyor ve sıra geliyor...

Dev Memnon Heykelleri

DEV MEMNON HEYKELLERİ - COLOSSI OF MEMNON Luxor tapınağından Krallar...

Luksor Şehri Krallar Vadisi

Dünyanın en çok ziyaret edilen turistik şehirlerinden biri olan...