Hindistan Holi Festivali Turu

Hindistan turları kapsamında bu yıl şubat ayının  Hindistan turu rotası şekillendi. Hindistan turları niye yapmıyorsunuz diye soranlar artık sizler için özel hazırlanmış Hindistan Holi Festivali Turu gerçekleşiyor.

HİNDİSTAN HOLİ FESTİVALİ TURU

DÜNYANIN EN DEĞİŞİK EN RENKLİ ÜLKESİNE GİDİYORUZ

24 ŞUBAT – 4 MART 2018

7 GECELİK ÇOK ÖZEL BİR PROGRAM 

YENİ DELHİ (2 GECE) , AGRA (1 GECE), VARANASİ (2 GECE), JAIPUR (2 GECE)

VİZELİ!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

İLETİŞİM : 0530 403 55 87 ORKUN BEY

JJ TURİZM ACENTA İLETİŞİM : 0534 294 63 63 – 0326 613 31 32

TURLAR JJ TURİZM (Türsab No 8054 A Grubu) TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1.GÜN / 24 ŞUBAT 2018 / cumartesi

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlarda buluşup Dubai aktarmalı İstanbul – Yeni Delhi uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Aktarma süremiz yaklaşık 2 saat 30 dakika olup bu süre içerisinde Dubai havalimanını gezme fırsatınız da olacak.

2.GÜN / 25 şubat 2018 / pazar / yenı delhı

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehri Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’yi keşfe çıkıyoruz. Bizim için organize edilen klimalı aracımızla Yeni Delhi’de gezilmesi gereken en önemli yerleri gezeceğiz. Bu yerler arasında Yeni ve Eski Delhi de dahildir.

Yeni Delhi kısmında gezeceğimiz yerler arasında Qutub Minar, Başkanlık Binası, ındia Gate, Rajghat (Gandhi’nin anıt mezarı) ve Connaught Palace var.

Eski Delhi kısmında ise 17 yy’dan kalma Jama Masjid (Hindistan’ın en büyük camisi Cuma Cami) ve Red Fort (Kırmızı Kale) görülecek yerler arasındadır.

Gezimizi daha eğlenceli kılmak ve Hindistan’da olduğunuzu daha iyi anlayın diye Chandi Chowk bölgesinde Rickshaw gezimiz de gerçekleşecek.

Konaklama 5 yıldızlı otelimiz Holiday Inn’de yarım pansiyon şeklindedir.

 

3.GÜN / 26 şubat 2018 / PAZARtesi / varanası

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Varanasi’ye gitmek için havalimanına transferimizi gerçekleşecek. 1 saat 25 dakika sürecek olan uçak yolculuğundan sonra Hindistan’ın en özel ve kutsal şehri Varanasi havalimanına varıp direk otelimize geçeceğiz. 

Hindistan deyince akla ilk ne gelir? Tabi ki ölü yakılışı ve Varanasi şehrindeki Ganj Nehri. İsmini Assi ve Varuna nehirlerinden alan şehir Himalayalarda doğup 2.525 km uzayarak Hindistan’daki Ganj’a kadar uzanan nehrin kenarına kuruludur. İpeğiyle ünlü olduğu için İpek Şehri, eski adı Kashi’nin kelime anlamı olan Işığın Şehri ve en önemlisi Hinduların en kutsal kabul ettikleri ve Tanrı Shiva tarafından kurulduğuna inanılan bir şehirdir “Varanasi”.

Şehrin labirent sokaklarını arşınladıktan sonra akşam üzeri Deepmala isimli seremonisi için rickshaw’lara bineceğiz.

Konaklama 4 yıldızlı otelimiz The Amayaa’da yarım pansiyon şeklindedir. 

4.GÜN / 27 şubat 2018 / salı / varanası

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Ganj Nehri üzerinde bot turu gerçekleşecek. Bu esnada Hinduların Ganj nehrinde uyguladıkları dini ritüelleri de göreceğiz.

Varanasi’ye gelme amacımız olan Hindu’ların en kutsal adetlerinden ölü yakılışı için en önemli ghat’lara ziyaret edeceğiz. Bunlardan en önemlisi Ganj nehri kıyısındaki Manikarnika Ghat’tır. Nehir boyunca ghat’lar sıra sıra dizili olduğundan hepsini tek tek görme imkanımız olacak. 

Konaklama 4 yıldızlı otelimiz The Amayaa’da yarım pansiyon şeklindedir. 

5.GÜN / 28 şubat 2018 / çarşamba / agra

Sabah erkenden kahvaltımızı edip Yeni Delhi’ye gitmek için Varanasi havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yeni Delhi havalimanından direk Agra için klimalı araçlarımızla yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Agra Yeni Delhi’den 200 km olduğundan 2.5 saatlik yolculuk boyunca Hindistan’ın yerel yaşamını daha net gözlemleme fırsatı bulacaksınız.

Hindistan denilince ilk akla gelen yerlerden, dünyanın yedi harikasından biri Tac Mahal’dir. 

EDWARD LEAR İNSANLARI NE DE GÜZEL AYIRMIŞ; TAC MAHAL’İ GÖRENLER VE GÖRMEYENLER!

Konaklama 5 yıldızlı otelimiz Clarks Shiraz’da yarım pansiyon şeklindedir. 

6.GÜN / 1 mart 2018 / perşembe / jaıpur

Jaipur City Palace, Jaigarh Fort, Jantar Mantar, maymun tapınağı olarak isimlendirien Alwar Bagh ve ardından Amber Fort gezilecek. Amber Fort filleriyle meşhur olduğundan kale ziyaretimiz içinde Fil sürüşü deneyimi de yaşayacaksınız. Amber Fort’dan Pembe şehre dönüşte yolumuzun üzerinde bulunan  Man Sagar gölü üzerine kurulu 1799 yılında kırmızı kum taşından yapılmış bir yapı olan Jal Mahal görülecek. Mihrace Madho Singh I tarafından yapılmış ama saray olarak kullanılmamıştır. 

Tabi Hawa Mahal’i de ziyaret etmeden olmaz. Pink City’nin tam merkezinde bulunan hatta şehrin simgesi haline gelmiş olan yapı 1799 yılında Mihrace Sawai Pratap Signh tarafından pembe ve kırmızı kiremit taşından yaptırılmıştır. Lal Chand Ustad yapıyı Tanrı Krishna’yı taçlandırmak olarak betimleyip buna göre dizayn etmiştir. Dış görünüşü 5 katlı olan bina kompleks içine girilip arkadan bakıldığında 2 katlıdır. Yapıda toplam 953 adet pencere bulunuyor. Belki adının rüzgar sarayı olması bundan kaynaklanıyordur. Saray ailesine mensup kadınlar ve haremdeki kadınların dışarı izleyebilmesi için yapılan muazzam bir yapıdır.

Konaklama 4 yıldızlı otelimiz Park Regis veya Golden Tulip Hotel’de yarım pansiyon şeklindedir. 

7.GÜN / 2 mart 2018 / cuma / jaıpur

Jaipur’a gelmemizin bir diğer ve asıl nedeni de aslında Hindistan’da kutlanan en önemli festivallerden birine ev sahipliği yapmasından ileri geliyor. “HOLI FESTİVALİ” Holi festavli boyunca sokakların ve insanların rengarenk olduğu hayatınızda deneyimleyeceğiniz en eğlenceli ve unutulmaz anlardan biri olacak. Dünyanın en renkli ülkesinde renk festivalini en iyi kutlanan şehirde lokal insanlarla beraber kutlayacağız.

Konaklama 4 yıldızlı otelimiz Park Regis veya Golden Tulip Hotel’de yarım pansiyon şeklindedir. 

8.GÜN / 3 mart 2018 / CUMArtesi / yenı delhı

Festival yorugunluğundan sonra dinlenmiş bir şekilde uyanıp Jaipur’dan Yeni Delhi’ye klimalı otobüslerimizle transferimizi gerçekleştireceğiz. Lokal bir Hint evinde bizim için organize edilen kokteyl’de sarilerimizi giyinip yerel müzikler eşliğinde son günün finalini yine unutulmaz bir şekilde yapacağız. 

Konaklama 5 yıldızlı otelimiz Holiday Inn’de yarım pansiyon şeklindedir.

9.GÜN / 4 mart 2018 / pazar

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına transferimiz gerçekleşecek. 1.5 saat Dubai aktarmalı uçağımıza binip pazar akşamı 18:20’de Atatürk Havalimanına varmış olacağız.

.

UÇUŞ DETAYLARI 

.

GİDİŞ

24 Şubat 2018 / İstanbul – Yeni Delhi / 20:05 – 08:40+1

DÖNÜŞ

4 Mart 2018 / Yeni Delhi – İstanbul / 10:35 – 18:30

***Uçuş detaylarında değişiklik olabilir***

 

 

OTELLER 

OTELLER

HOLIDAY INN M.V – 5 YILDIZ – YENİ DELHİ

AMAYAA HOTEL – 4 YILDIZLI – VARANASİ

 

 

CLARKS SHIRAZ – 5 YILDIZLI – AGRA

 

 

 

PARK REGIS – 4 YILDIZLI – JAIPUR

 

 

GOLDEN TULİP – 4 YILDIZLI – JAIPUR

 

ÜCRET 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul – Yeni Delhi gidiş-dönüş uçak bileti,

Yeni Delhi-Varanasi gidiş dönüş uçak bileti

Tüm havalimanı – otel transferleri,

 

2 gece Yeni Delhi – 5 yıldız – yarım pansiyon konaklama,

2 gece Varanasi – 4 yıldız – yarım pansiyon konaklama

1 gece Agra – 5 yıldız – yarım pansiyon konaklama

2 gece Jaipur – 4 yıldız – yarım pansiyon konaklama

 

 

Yeni Delhi

+Qutub Minar, Başkanlık Binası, ındia Gate, Rajghat (Gandhi’nin anıt mezarı) ve Connaught Palace, 17 yy’dan kalma Jama Masjid (Hindistan’ın en büyük camisi Cuma Cami) ve Red Fort (Kırmızı Kale) görülecek ve Chandi Chowk bölgesinde Rickshaw gezisi dahildir.

+ Tüm Giriş Ücretleri

+ Hint Evinde Geleneksel Hint Günü / Kokteyl Eşliğinde

 

Varanasi

+ Sabah ve akşam ayinleri gösterileri 

+ Rickshaw sürüşü

+ Ganj nehrinde tekne turu

+ Ghat’larda ölü yakılışını izleme

+ Şehir turu Tüm

+ Giriş Ücretleri

 

Agra

+ Tac Mahal

+ Şehir Turu

+ Tüm giriş ücretleri

Jaipur

+ Şehir turu (Jaipur City Palace, Jaigarh Fort, Jantar Mantar, maymun tapınağı olarak isimlendirien Alwar Bagh, Jal Mahal, Hawa Mahal)

+ Amber Fort fil deneyimi

+ Holi Festivali Eğlencesi

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

– Kişisel harcamalar

– Hindistan Vize Ücreti

ÖDEME SİSTEMLERİ

– KREDİ KARTINA PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT UYGULANABİLİYOR…  (AXESS – BONUS – WORD – CARD FİNANS)

VİZE 

Hindistan turumuz için vize almanız gerekmektedir. Pasaportunuzun 6 ay geçerliliği olmasına özen göstermelisiniz. 6 aydan az süresi olan pasaport sahiplerine vize verilmemektedir.

Hindistan vizesine münferit başvuru yapmak istemediğiniz takdirde JJ TURİZM acentası tarafından vize hizmeti alabilirsiniz.

Pasaportunuzun süresi 6 aydan az ise lütfen seyahat tarihinden 2 ay önce yeni pasaportunuzu çıkarınız. Pasaportunuzun yırtık, imzasız ve tahrip edilmemiş olmasına özen göstermelisiniz. Ülke polisinin misafirleri ülkeye sokmama yetkisi olduğundan böyle bir durum yaşanması halinde sorumluluk yolculara aittir.

 

[/wptabcontent]

NEDEN GELMELİSİNİZ 

-Turlarımız tarafımızca bizzat daha önceden gidilmiş rotalara ve beğendiğimiz yerlere gerçekleşmektedir.

-Tur kapsamında gerçekleşecek olan günlük turlar için EKSTRA ÜCRET ALINMAYACAKTIR. Verilen fiyat tüm turlar dahil fiyatımızdır.

-Lüften kayıt olmadan önce diğer tur firmalarının rotalarına ve ekstra ücret çizelgesine bakıp kıyaslamayı yapın ki yazmış olduğumuz ücretin pahalı olmadığını görmüş olun.

-Tur boyunca dil bilmiyorum serbest günlerde ne yaparım derdine son. Biz her zaman yanınızdayız. Size serbest zaman verdik diye sizden ayrı olacağınız anlamına gelmiyor. Serbestken bile hep beraberiz 😉

-Holi festivali için turumuz özel planlanmış olup aynı zamanda Varanasi şehri de programa dahil edilmiştir.

[/wptabcontent]

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 

Yeşil Pasaport Sahiplerinin Dikkatine

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi kişilerin görevleri halen aktif ise  SGK Hizmet Dökümü ile bağlı bulundukları kurum ve kuruluşlardan yurt dışına çıkmalarına dair bir engel olmadığına ilişkin belge ibraz etmeleri, emekli olan kişilerin ise emeklilik kartlarını muhakkak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Safyamızda yapılmakta olan açıklamaların hepsi bilgilendirme amaçlıdır. Yurtdışına çıkışınız esnasında yanınızda bulundurmanız ve ibraz etmeniz gereken evrakların her biri kendi sorumluluğunuzdadır.

Genel Şartlarımız

 • Uçuş öncesinde gidilecek olan rotaya dair uçuş saatleri değişebilir, bu nedenle uçuş saatlerinin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş tarihinden önce parkurlarda ve varış – kalkış saatlerinde değişiklik olabilir. Tüm yolcular uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Uçuş detayları programda yazmaktadır. Değişiklik olmasına karşılık uçuş günü ve saatleri JJ TURİZM isimli acentamızdan öğrenilebilir. Anlaşmalı havayolu firması tarafından uçuş günü ve saatleri değişmesi veya olası rötar halinde JJ TURİZM sorumlu tutulamaz.
 • JJ TURİZM elde olmayan zorunlu nedenlerden dolayı tur programında gidilecek şehirler aynı kalmak suretiyle tur rotasını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Tur programında belirtilen oteller aynı kategoride olmak suretiyle değiştirilebilir.
 • Yolcuların Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemleri olduğundan, her yolcu tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da dilerlerse on-line olarak ilgili havayolunun internet sitelerinden yapılması zorunludur. Check-in işlemlerinden sonra rötar olması, kapı numarasının değişmesi durumunda anons geçilirse bunu takip etmek yolcuların sorumluluğundadır.
 • JJ TURİZM tarafından yolculara bildirilen saatte havalimanında olunması zorunludur. Check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmamaktan dolayı uçuşunu gerçekleştiremeyen yolculardan JJ TURİZM sorumlu değildir. Uçağın kaçırılması halinde tekrar alınması gereken uçak biletleri ve varılacak ülkedeki transferler yolcunun kendisine aittir.
 • Tura katılan yolcularımızın kişisel eşyalarını kaybetmesi, unutması ve çaldırması halinde JJ TURİZM olarak sorumluluğumuz bulunmaktadır. Kayıp eşya için ilgili mercilere yolcuların şahsen başvurması ve takip etmesi gerekmektedir. Kayıp eşyanın bulunması halinde nakliye, kargo masrafları yolcuya aittir.
 • Tura katılan her yolcumuza seyahat sigortası tur öncesi mail olarak atıldığı gibi uçuş günü havalimanında kendisine tur yetkilisi tarafından bizzat elden teslim edilmektedir. Yolculara verilen seyahat sigortası seyahat süresi boyunca taşınmalıdır.
 • Yolcularımızın sağlık problemlerine ilişkin sürekli kullanmakta olduğu ilaç veya cihaz varsa bunları mutlaka yanlarında bulundurması gerekmektedir. Eğer yolculardan hamile olan varsa uçuş öncesi uçakla seyahat etmesinde sakınca yoktur diye doktorundan rapor alması ve yanında bulundurması gerekmektedir.
 • Yetersiz katılım olması halinde turun iptal edilmesi halinde son bildirim turun kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadardır.
 • Turumuza kayıt yaptırmış kişiler yukarıda yazılı olan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

ÖNCEKİ TURLARIMIZDAN KARELER

İZLANDA GRUBUMUZ

ENDONEZYA GRUBUMUZ

KÜBA GRUBUMUZ

AFRİKA SAFARİ GRUBUMUZ

safari grubu

SRI LANKA – MALDIVLER GRUBUMUZ

sri lanka grubu

FİLİPİNLER YILBAŞI GRUBUMUZ

filipinler yılbaşı grubu

FİLİPİNLER SÖMESTR GRUBUMUZ

filipinler somestr grubu

FİLİPİNLER GRUBUMUZ

kapalı grup filipinler

More from the blog

Faroe Adaları Turu

Faroe Adaları Turu ile bir ilki daha gerçekleştirmeye karar verdik. Nasıl ki İzlanda gibi müthiş bir ülkeyi keşfedip onlarca gezme merakı olan insanları gezdirdiysek...

Afrika Zanzibar Turları Ramazan Bayramı

AFRİKA ZANZİBAR TURU 9-17 MAYIS 2021 TUR DOLMUŞTUR THY İLE Afrika Safari Turu ile 2021 Ramazan Bayramı için yine çok güzel bir Zanzibar turu programı hazırladık. Son...

Filipinler Turu

2020 FİLİPİNLER TURU – (1-12 NİSAN 2020) TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI - FİLİPİNLER TURU 11GÜN TÜM TURLAR DAHİL 2020 Filipinler turları için talep fazla olunca Filipinler Turları listesine bir yenisini daha eklendik. Filipinler Turu ile muhteşem...

Bali Turu Gili Adaları

Bali Turu ile Uzakdoğu Turları listemize bir yenisini daha ekleyip yıllardır gittiğimiz ve hakim olduğumuz Bali adası turunu benzersiz yapmaya karar verdik.  9 GECE 11...