Büyülü Nehir Hinatuan

Filipinler‘in 2.büyük adası Mindanao’nun Caraga bölgesindeki büyülü ve bir o kadar güzel masmavi Hinatuan nehri Mindanao’ya gelen turistlerin görmeden es geçmeyecekleri yerlerin başında geliyor. Sık bitki örtüsü içinde gizli bir cennet olarak tabir edilir cinsten olan Hinatuan nehri görenleri adeta büyülüyor.

Filipinler’in Hinatuan nehrinin büyülü olmasını başlıca sebepleri;

Suyun kaynağının nereden geldiği kimse tarafından bilinmediği, bunun mantığa uygun tek yanı ise su altı kaplıcası olabileceği olmasına rağmen buna ilişkin kesin kanıt bulunabilmiş değildir.

Nehir suyunun tamamen tuzlu suya sahip olmasıdır.

Photo : www.flickr.com/poccoyophotography

Öğlen saat tam 12’de çalınan zil sesi ile saat 16:00’a kadar nehire girip yüzmek ve dalış yapmak yasaktır. Bu saatte görevliler tarafından nehire atılan yemler nereden geldikleri bilinmeyen yüzlerce balık tarafından yenilmektedir. Balıklar beslendikten sonra nehrin maviliklerinde gözden kaybolmaktadırlar.

Nehire gelip yüzmek isteyen isteyenler dilerlerse nehir etrafında konulmuş masalarda piknik yapılabilir.

Suyun gerçeküstü renginin derinliklerindeki havza cam gibi gözükmektedir.

Nehir’in derinliği bilinmediği gibi profesyonel dalgıçların deneyimleri sonucu maksimum 60.96 mt derinliğe dalındığı için suyun derinliği bugün halen bilinmemektedir.

  • Giriş Ücreti : 30 PHP
  • Ulaşım : Butuan Bancasi Havalimanından, Surigao del Norte’den, Britania (San Agustin)’dan, Davao’dan ulaşılabilmektedir.

 

Summary
Article Name
Hinatuan Nehri
Description
Filipinler'in 2.büyük adası Mindanao’nun Caraga bölgesindeki büyülü ve bir o kadar güzel masmavi Hinatuan nehri Mindanao’ya gelen turistlerin görmeden es geçmeyecekleri yerlerin başında geliyor. Filipinler’in Hinatuan nehrinin büyülü olmasını başlıca sebepleri;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here