Gizli Kalmış 15 Cennet Ada

Bitmeyen bir güneş, tuzlu meltem esintisi, göz alabildiğine uzanan okyanus…. Hiçbir şey bir ada deneyiminin yerini tutamaz. Göz ardı edemeyeceğiniz, kendinizi gitmekten alıkoyamayacağınız gizli kalmış 15 cennet adayı açıklamaya başlayabiliriz.

ASYA

Lakşadvip Adası, Hindistan : Maldivleri aratmayacak mercan resiflerinden oluşan ada Hindistan anakarasından yaklaşık 300 kilometre açıkta Umman denizinde bulunuyor.

Cubadak Adası, Endonezya : Sumatra’nın batısında ormanla kaplı ada adeta dünyadaki cennetlerden biri olmakla beraber dev kertenkele, karıncayiyen ve maymunlara da ev sahipilği yapmaktadır. Ada içinde sadece 15 bungalowlu bir otel bulunmaktadır.

Redang Adası, Malezya : Redang makalemiz için buraya tıklayınız.

Siargao Adası, Filipinler : Filipinler’in aslında her bir adası birbiriyle yarışacak cinstedir. Fakat Siargao öyle bir yer ki adadan fazlasını vaad etmektedir. Cebu’dan yalnızca bir saat uçuş mesafesinde bulunan ada dünyanın en gözde sörf merkezlerinden biridir.

Ko Phra Thong, Tayland : Daha önce iddia ediyoruz adını hiç duymadığınız bir ada. Phuket adasından dört saat feribot yolculuğu yaparak buraya varabilirsiniz. Ada 100 çeşit kuş türüne ev sahipliği yaptığı için güne kuş sesleri uyanmak için en ideal yerdir.

AVUSTRALYA & YENİ ZELANDA & GÜNEY PASİFİK

Rotternest Adası, Australya : Batı Avustralya bulunan Perth’in karşısında yer alan 19 km2 alana sahip ufacık bir adadır. Perth’ten feribot ile 90 dakika, Fremantle’den ise 25 dakika uzaklıktadır. Adaya araç kabul edilmediği için yürüyerek gezmek zorundasınız.

Laucala Adası,Fiji : Hani meşhur meşhur bir havuz varsa sosyal medyada muhakkak gördüğünüz. İşte onun bulunduğu bir yer bu ada. Sadece bu havuza girmek için bile gidilmez mi 😉

Vava’u Adası, Tonga : Güney pasifikte el değmemiş bir ada. Temmuz ayında 12.000 kambur sırtlı balinalar bu zümrüt renkli sularda göçlerini bitirirler.

AVRUPA

Favignana, İtalya : Haritadan bakınca tıpkı kelebek görüntüsüne sahip Favignana adası Sicilyan’nın batı kıyısında 8 km uzaklıktadır. Yasemin kokulu esintisi ile dağdan gelen hoş rüzgar koku duygunuzu deniz ise görme duygunuzu arttıracak. Yerli insanların hala kıpkın ve ağ ile orkinos tuttuğu ada midenize ziyafet vermeniz için de iyi bir seçenek.

AFRİKA

Ile Des Deux Cocos, Mauritius : Hint okyanusunda Mairitius’un en minik adasıdır.

La Digue, Seychelles : Daha çok günlük tura çıkanların rağbet etmekte olduğu adadır. Kumsaldan yükselen granit kaya parçalarının olduğu, kapak fotoğraflarından görmeye alışık olduğumuz yerdir.

MEKSİKA & GÜNEY AMERİKA

Isabela Adası, Galapagos, Ekvator : Okyanusun ortasında birbirinden çeşitli sualtı ve su üstü canlı çeşidine ev sahipliği yapan ve dünyaca en ünlü en gidilmesi gereken adadır.

Anegada, Britanya Virgin Adaları 

San Andres, Kolombiya : Nikaragua’nın 225 km doğusundaki ada resifleri, korunmuş doğası ve dalış alternatifi ile Kolombiya seyahatinize eklemeniz gereken bir yerdir.

KARAYİPLER &BAHAMALAR

Eleuthera,Bahamalar : Doğanın insanoğluna cömertlikle sunduğu güzelliklerinden bir diğeri de Eleuthera adasıdır. İnce bir çizgi yapısı (uzunluğu 177 km) olan adanın bir tarafı okyanusun mavi derinliklerine açılırken diğer tarafı turkuaz mavisi suları ile havuzu andırmaktadır.

Photograph by Eric Cheng

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...