Filipinlerde İnternet

AsyaFilipinlerFilipinlerde İnternet

Filipinler ülkemizde gittikçe popüleritesi artan ülkelerden biri haline geldi. Peki Filipinler gezi planınız varsa ve sıkı bir sosyal medya kullanıcısıysanız;

  • Filipinlerde internet paketine ihtiyacınız olur mu?
  • Filipinlerde internet paketi kaç paradır?
  • Filipinlerde internet paketi için hangi gsm şirketi tercih edilmelidir?

Gelelim bu soruların cevaplarına

Yurtdışına çıkan hemen hemen herkes sosyal medya’da paylaşım yapmadan duramamaktadır  Hele ki bir blog sahibiyseniz ve çoook sosyal bir insansanız şart tabiii

İnternet paketi almadan önce gideceğiniz ülkenin saat dilimini bilmelisiniz ve ne kadar sıklıkla internete girdiğiniz de önemli. Filipinler Türkiye’den 6 saat ileri olduğu için eğer anlık paylaşım yapacaksanız yaptığınız paylaşımın pek çok kişiye eremeyeceğiniz biliyorsunuzdur. Bunun haricinde otellerde, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, restaurant ve cafelerde de ücretsiz wifi hizmeti verilmektedir. Yani aslında çok lazım olmadığının altını çizmek isteriz.

Hala almakta ısrarlıysanız da fikrinize saygı duyarız efendim

Filipinlerde üç büyük gsm şirketi bulunmaktadır; Globe, Smart ve Sun. En çok tercih edileni Globe’dur. Genelde eski tip ve micro sim kart bulubiliniyorken nano kartları sadece büyük şehirlerden temin edebilirsiniz.

İnternet paketi için öncelikle bu üç firmanın birinden sim kart almalısınız. Sim kartı aldıktan sonrası basit, dilediğiniz internet paketini seçtikten sonra alıp bol bol paylaşım dolu bir gezi gerçekleştirebilirsiniz

Gezi sürenize göre ve kaç GB istiyorsanız aşağıdaki gsm şirketleri listesinden fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz;

Globe

Smart

Sun

Bizim tavsiyemizi Globe’dan yana. Çok cüzzi bir rakama (50-100 peso arası) sim kartı aldıktan sonra 5GB internet için 1000 Peso ödeyip gönül rahatlığıyla paylaşım yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...