Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Seyahat RehberiDünyanın En Ucuz Ülkeleri

Biraz da dünyanın en ucuz ülkeleri hangileri onlardan bahsetmek istiyoruz. Avrupa gibi pahalı ülkelere nazaran bahsedeceğimiz ülkelerde günlük 30-40 dolar belki de daha az para harcayarak güzel, görülmeyi hak eden ülke ve şehirleri keşfedebilirsiniz.

“Nepal”

Başkenti Kathmandu olan Nepal ucuz ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır, normalde de ucuz olan Nepal deprem den sonra daha da ucuz bir ülke haline gelmiştir. Çoğu ucuz ülkede ki gibi işsizler günde birkaç dolara çalışmaktalar ama bir o kadar nazik ve güler yüzlü bir halkla karşılaşacaksınız.

“Hindistan”

Ucuz ülkeler arasında bir diğeri de Başkenti Delhi olan Hindistan. Filmlere konu olan, ayrı bir sinema ve dizi dünyasına sahip olan Hindistan, görülmeye değer bir ülke ama uzun süre yaşamak isteyenler için çok emin olamıyorum kültür ve yemek olarak biraz yakın olsa da arada uçurumlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Halk bir o kadar fakir ve sokaklarda yaşayanlar insanlar var ama bir o kadar da zengin bir kesim bulunmakta arası yok gibi bir şey. Hindistan‘da da insanlar günde 1-2 dolara yaşam mücadelesi vermekteler. Hindistan da kaldığınız güler boyunca keşke olacak ama o keşke iyi ki gelmişim diye olacaktır.

“Kamboçya”

Ucuz ülkelerden bir diğeri Kamboçya’dır, milyonlarca insanın iç savaş sonrasında hayatlarını kaybettikleri bu topraklar acıların yaşandığı bir ülkedir. Bu güzel ülkenin Siem Reap şehrinde, dünyanın en büyük tapınak bölgesi olan Angkor Wat, büyüleyici heybeti bu tapınak eminim sizleri de etkileyecektir. Ucuz bir ülke olmasından dolayı gezgin insanların keşiflerini ve gezintilerini tamamladıktan sonra yerleşim sağlamışlardır. Günlük 25-30 dolara çok güzel bir şekil de gününüzü geçirebilirsiniz.

“Laos”

Laos, en ucuz ülkelerden birisidir. Ama aynı zamanda Kamboçya gibi topraklarında büyük acılar yaşamış bir ülkedir ve büyük kayıplar yaşamışlardır. Tayland kadar gelişim gösterememiştir. Gün için de 25-30 dolar yeterli olacaktır.

“Arnavutluk”

Ucuz bölgelerden biriside son zamanlarda Balkan ülkeleri gelmektedir, vizesiz olmaları da çok cazibelerini de arttırmaktadır. Tatil ve gezi amaçlı gerçek anlamda ucuz ve güzel bir ülkedir. Günlük harcamanız 35 doları bulabilir.

“Endonezya”

Ucuz bir ülke olmasının yanı sıra Bali, gördüğünüz en iyi ülkeler arasında ilk 10’a girecektir. Hem de çok güzel bir tatil adasıdır. Genellikle de balayı tercihleri arasına girmektedir. Endonezya da gene günlük olarak 25-30 dolar arasında bir harcamanız olacaktır.

“Vietnam”

Vietnam, Güneydoğu Asya ülkelerinin en cazip ve en ucuz ülkelerinden birisi olabilir. Ucuzluğunun yanı sıra yaşamak için de gayet güzel bir ülke. Yaşanabilir ucuz ülkeler listemin üst sıralarında gelen Vietnam’da, ortalama gene günlük olarak 30 dolar çok rahatlıkla yetiyor.

“Sri Lanka”

Ada ülkelerinden olan ve oldukça da ucuz olan diğer bir ülkede Sri Lanka’dır. En ucuz olan ülke sıralamasında, yaşamın kolay olduğu bir ülke olmasından dolayı her daim yeri bulunmaktadır, diğer ucuz ülkeler de ki gibi tahmini harcayacağınız tutar 25-30 doları geçmeyecektir.

“Makedonya”

Balkanların en ucuz yeri Makedonya olabilir. Ucuz olmasının dışında, Balkanlar’ın en bilindik ve sevilen yeridir Makedonya. Gezilip görülecek doğal güzelliklere sahiptir. Üsküp ve Ohrid mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerindendir. Günlük olarak 25-30 dolar rahatlıkla yetecektir.

“Sırbistan”

Ucuz tatil yerleri arayanların vazgeçilmezlerinden bir diğeri de Belgrad’dır. Ayrıca son zamanlarda Ukrayna gece hayatına rakip olan Belgrad, gece hayatı ile de nam salmaktadır. Sırbistan, gerçekten çok ama çok ucuz bir ülkedir her açıdan, konaklama da gayet uygundur, günlük 30-35 dolar yeterli olacaktır.

“Ukrayna”

Tabi ki en bilindik hem ucuz hem eğlence hayatının yüksek olduğu diğer bir ülkede Ukrayna’dır. Alkol, yemekler, gece hayatı, hediyelik eşyalar, konaklama yani her açıdan bütçenizi aşmadan gezip görüp, eğlenebileceğiniz bir yerdir. Yakın oluşundan ve vizesiz giriş yapıldığı için de, Ukrayna tercih sebebi olabilir. Günlük 25-30 dolar yeterli olacaktır.

“Nikaragua”

En ucuz ülkeler sıralamasında her zaman yer alan ülkelerden birisi de Nikaragua’dır. Orta Amerika’ya yer alan Nikaragua, ekonomik açıdan da kalkınmış bir ülke değildir, ucuz olmasının sebeplerinden biride budur. Ucuz olmasından dolayı birçok öğrencinin dil eğitimi için tercih sebebidir. Günlük 30 dolar yetecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...