Dünyanın En İlginç Ulaşım Araçları

Seyahat RehberiDünyanın En İlginç Ulaşım Araçları

Seyahat ettiğimiz ülkelerin pek çoğunda olmasa da Asya ülkelerinin hemen hemen hepsi değişik ulaşım araçlarına rastlamak mümkündür. Bunlar o ülkenin yerlileri için her ne kadar olağan ve zaruri bir araç olsa da biz turistler, gezginler için oldukça renkli ve farklı deneyimler yaşamak için mutlaka denemek istediğimiz araçlardır. İşte dünyanın en ilginç ulaşım araçları sizler için listelendi.

KÖPEK KIZAĞI

Antartika’da eskimolar tarafından kullanılan ulaşım aracıdır. Kar ve buz üzerinden birden fazla köpeğin çekmekte olduğu kızaklar eskimolar tarafından en yaygın ve eski ulaşım aracı olmaktadır. Rusya’nın Sibirya bölgesi, Kanada, Grönland, İsveç ve Montana köpek kızağı ile eşsiz manzara karşı unutulmaz deneyim yaşayacağınız destinasyonlar arasındadır.

DEVE

Deve ile safari denildiğinden tabi ki ilk akla gelen yer kırmızı renkli çöle sahip Jordan’daki Wadi Rum’dur. Jordan haricinde Moğolistan, Dubai, Mısır, Fas ve Hindistan’ın çöllerinde deve ile safari heyecanına tanıklık etmelisiniz.

JUNK

Vietnam’da Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Halong Bay ve Hong Kong’da görebileceğiniz yelkenli deniz taşıtları sizi adeta zamana karşı yolculuğa çıkarmaktadır.

HABAL HABAL

Filipinler’de görebileceğiniz bu ulaşım aracı aslında modifiye edilmiş bir motosikletten ibarettir. 2 kişiden fazla kişinin binebileceği şekilde tasarlanmış motosiklet ile adrenalin dolu bir gezinti hiç de fena olmaz!

RICKSHAWS

Japonya’nın en sevimli şehirlerinden biri olan Kyoto’da tapınakların olduğu bölgede dar ve ara sokaklarda insan gücü ile turistleri gezdiren rickshaw’lar oldukça ilgi çekici.

TUK TUK

Tayland ve Hindistan’ın en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında gelmektedir. Havadar ve hızlı olması ile diğer ulaşım araçlarına nazaran daha çok tercih edilmektedir.

LONG-TAIL BOAT

İnternetten uzakdoğu ile ilgili arama yapıldığında en çok rastladığımız resimlerden biri olan Long-Tail botları uzakdoğu’ya gittiğiniz zaman mutlaka deneyim etmeniz gereken ulaşım araçlarından biridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...