Dünyanın En Etkileyici 10 Şelalesi

Şelaleler doğanın insanlara sunduğu en güzel görsellerden biridir. Farklı farklı şekiller, yükseklikler ve akım gücüyle herkesin dikkatini çeken doğal oluşumları derleyi dünyanın en güzel 10 şelalesi listesiniz yazdık.

Erawan Şelalesi – Tayland

550 kilometre kare alana kurulu Erawan Ulusal parkı Tayland’ın batısında Kanchanaburi bölgesindedir. Doğa harikası şelale 7 kattan oluşmaktadır ve her katında yüzmek serbesttir.

Havasu Şelalesi – Arizona – Amerika

Büyük Kanyon Ulusal Parkın içinde yer alan kırmızı kayaların arasından 30 metre yükselikten akan bembeyaz su ve oluşturduğu doğal havuz mükemmel bir manzara sunmaktadır. Hulapai Hilltop park’ın dan 16 km yürüyüş ile ulaşım sağlanabiliyor.

Plitvice Şelalesi – Hırvatistan

1949 yılında Ulusal Park statüsüne sahip olan, Unesco’nun Dünya Miras Listesine aldığı Plitvice Gölleri içerisde toplam 16 adet göl bulunmakta olup, her bir göl birbirine şelaleler ile bağlanmaktadır.

Elaka Şelalesi – Batı Virginia – Amerika

Black Water Şelaleri Milli Parkı

Pongour Şelalesi – Vietnam

Vietnam Dalat şehrinden 50 km uzaklıktadır.

Düden Şelalesi – Antalya

Niagara Şelalesi – Kanada

Dünyanın en ünlü şelalerinden biri olan Niagara şelalesi, Niagara nehri üzerinde Amerika ile Kanada sınırında yer alır.

Kaieteur Şelalesi – Guyana

Potaro Nehri üzerindeki şelale Niagara’dan 5 kat daha yüksek olup dünyanın en güçlü şelalerinden biridir.

Angel Şelalesi – Venezuela

20.yy başlarında Ernesto Sanchez La Cruz tarafından keşfedilmiştir.979 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek çağlayanıdır.

Baatara Gorge Şelalesi – Lübnan

Lübnan’da bulunan Tannourine ve Laqlouq şehirleri arasında ki Balaa köyünde bulunan şelale 255 metre yükseklikten çukura dökülmektedir.

 

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...