Dünyadaki Işık Gösterileri

Dünyadaki ışık gösterileri nedense genelde Asya kıtasında bulunan ülkelerde gerçekleştirilmektedir. Bu ışık gösterilerinin tümü ücretsiz olduğu gibi seyahatiniz boyunca akşamlarınızı renklendirmek ve eğlenceye dönüştürmek için birebirdir.

Singapur Wonder Full Light Water Show

Marina Natron Gölü Tanzanya Bay Sands’da 15 dakika gösterim süresi içerisinde lazer ışıkların, alevlerin, fıskiyelerden fışkıran suyun ve müziklerin muhteşem bir kombin içerisinde olduğu Wonder Full Light & Water Show adında gösteridir. Gösteri boyunca ışıklı videolarda bir erkeğin hayat yolculuğu anlatılmaktadır. Gösterinin yapıldığı alanda Helix köprüsü, Marina Sand Bay Hotel, Skypark, Singapore Flyer, Merlion Park gibi ilgi çekici turistik yerlerin olması da gösteri sonrası gezmeye ve keşfe devam etmek için bir avantajdır.

Gösteri Saati : Pazar gününden perşembe gününe kadar akşamları saat 20:00 ve 21:00, cuma ve cumartesi günleri ise 23:00 de gösteri yapılmaktadır.

Hong Kong A Symphony of Light

Hong Kong limanının karşısındaki Hong Kong adasında 17.Ocak.2004 günü yalnız 17 yapı ile gösterimi başlanan A Symphony of Light ışık gösterisi şimdi 47 adet devasa gökdelen ile devam etmektedir. Her bir gösterinin maliyeti Rengarenk lazer ışıkların, projektörlerin sunmuş olduğu inanılmaz gösteri sayesinde ışıkların ve müziğin dansına kendinizi kaptırmamanız imkansızdır. Dünyanın en büyük ışık ve müzik gösterisi olarak 2005 yılında Guinness rekorlar kitabına girmesi ise tesadüf değildir. Hong Kong hızlı ve durmak bilemeyen hayatı gece de ışık ve müzik ile devam etmektedir. Gösteriden önce gidip tripod için kendinize en uygun yeri seçerseniz 15 dakika süren ışık gösterisi boyunca inanılmaz güzellikte fotoğraflar çekeceğiniz muhakkak.

Gösteri Saati : Her akşam saat 20:00. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gösteri İngilizce anlatılmakta iken Pazar günü Kantonca, Perşembe ve Salı günleri Mandarincedir.

Suzhou

Jinji gölünde yapılan bir ışık festivalidir. Her sene 1 Şubat tarhinde başlayıp 1 ay sürmektedir. Akşam 20:00 de başlayan gösteri yarım saat sürmektedir.

Hangzhou Impression West Lake Show

West Lake gölü üzerinde müzik, ışık ve canlı tiyatro ile dans performansı eşliğinde izleyicileri tatlı bir rüyadaymış yada bir peri masalının içindeymiş hissi vermektedir. Zhang Yimou’nun yönetmenliğini yaptığı gösteri ücretli olup internet üzerinden de bilet almak mümkündür.

Adres : Shangri-la Oteli ve Yuefei Tapınağının karşısındadır.

Gösteri Saati : Mart – Aralık arası 19:15 – 20:15 arası, Nisan – Ekim arası 19:45 – 20:15 arası

Sidney Vivid Light Show

24 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Vivid Işık Festivali her akşam saat 18:00 başlamaktadır. Bu tarihler arasında festival için bir çok bina aydınlatıldığı gibi, interaktif heykeller ve davet edilen sanatçılar son teknolojiden faydalanmaktadır. Sidney Opera Binası ve Harbour Köprüsü, Darling Limanı ışıklandırılan yerlerin başındadır.

Dubai Fountion Show

30 dönüm Burj Khalifa gölünde 150 metre yüksekliğe varacak kadar fışkıran su ve ışık gösteridir. Hayranlık uyandıracak gösteride su ile ışığın şekilden şekile girmesi adeta dans etmelerini izlemeye doyamayacaksınız.

Gösteri Saati : Cumartesi gününden Perşembe gününe kadar 13:00, 13:30 ile akşam 18:00’den 23:00’e kadar her yarım saatte bir. Cuma günü 13:00, 14:00 ile akşam 18:00’den 23:00’e kadar her yarım saatte bir.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...