Büyük Endonezya Turu

Türkiye’de bir ilk yaparak Büyük Endonezya Turu için en uygun fiyat garantisi ile sizleri Java, Sulawesi ve Bali bölgelerine götürüyoruz.

BÜYÜK ENDONEZYA TURU

ÖZEL TALEP ÜZERİNE

11 GECE 13 GÜN

GRUP TALEBİ HALİNDE İSTENİLEN TARİHTE AYNI TUR YAPILABİLİR

BALİ – UBUD – YOGYAKARTA – BOROBUDUR TAPINAĞI – BROMO – SURABAYA – MAKASSAR – GÜNEY TORAJA – KUZEY TORAJA

VİZESİZ TUR!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

TURLAR JJ TURİZM (Türsab No 8054 A Grubu) TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

0554 959 82 00  NUMARALI TELEFONDAN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ… 

JJ TURİZM ACENTA İLETİŞİM : 0534 294 63 63 – 0326 613 31 32

 

1.GÜN  : İstanbul-Singapur

İstanbul Atatürk havalimanından Singapur havayolları ile Singapur aktarmalı olarak Endonezya’nın en popüler adası Bali için yola çıkıyoruz.

2.GÜN  : Singapur – Bali Adası – Ubud

Öğlen Java ve Lombok arasında konumlanmış “Tanrıların Adası” Bali adası Denpasar Havalimanına varıyoruz. Bali adasına ayak bastığımız gibi direk Ubud bölgesine otobüs yolculuğumuz gerçekleşiyor.

Ubud turist destinasyonları arasında en top olmasının yanında dünyada en fazla ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. Yaratıcılık, doğal güzellik ve dinlenme anlamında dünyaca ün yapmış bir bölge olma özelliğine sahiptir.

En özel ve son yıllarda git gide popüler olmaya başlayan ve doğayla iç içe olan Ubud Bölgesi. Arma Müzesi gezisini yaptıktan sonra otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.

3.GÜN : Bali Adası Turu

İyiyle, kötünün savaşının verildiği yerel dans gösterisi, Ubud’un olmazsa olmaz pirinç tarlaları arasında en gösterişli olanı Tegallang, Hinduların kutsal su kaplıcası Tirta Empul, Bali’nin en gösterişli yanardağı ve gölüne ev sahipliği yapan Kintamini, Kopi Luwak kahvesi deneyimi ve Bali halkının yaşamı ile sanat uygulamalarını görebileceğiniz müthiş bir tur sizleri bekliyor.

Görülecek Yerler :

Barong Dance

Kintamani volcano

Lunch

Coffee plantation

Tirta empul temple

Tegalalang Rice Terrace

4. GÜN : Bali Adası Turu

Java ve Lombok arasında konumlanmış Bali adası “Binler Tapınağı Adası” ve “Tanrıların Adası” olarak anılmaktadır. Çevresinde yer alan bir kaç adası ile (Nusa Penida, Nusa Lembongan, Nusa Ceningan, Serengan ve Menjangan) ziyaretçilerine görülecek çok yer sunmaktadır. Bali adasının olmazsa olmazlar listesinde Tanah Lot ve Uluwatu tapınağı yer almaktadır.

Tanah Lot Temple / Bali adasının simgesi haline gelmiş ve en meşhur tapınaklarından olan Pura Tanah Lot Canggu kumsalından 12 km kuzeydedir. “Tanah” dünya “Lot” ise su demektir. Dünyanın ve suyun tapınağı Tanah Lot denizin ortasında bir kaya üzerinde şaşkınlık verecek kadar farklı bir yapıdır.

Uluwatu Temple / Jimbaran’ı diğer özel kılan yanı ise Uluwatu Tapınağına ev sahipliği yapmasıdır. Resif üzerinde 11. yy’a ait bir Hindu tapınağıdır. Tapınağa giderken maymunlar eşlik ediyor. Ve yol boyunca resif kenarından yürüyerek muhteşem gün batımına tanıklık ediyorsunuz.

Jimbaran Bay sunset Dinner / Jimbaran kumsal boyunca onlarca deniz restaurantının olduğu ve akşam yemekleri ile meşhur bir bölgedir.

5. GÜN : Makassar – Sulawesi – Toraja

Bali adasından Makassar için direk uçuş gerçekleştiriyoruz. Makasaar havalimanında bizi alacak yerel rehberimiz ile buluşup özel aracımıza transferimiz gerçekleşecek. Makassar bölgesi yolculuğumuz aracımıza binmemizle başlıyor.

Toraja için çıktığımız yol boyunca Rammang isimli yere uğrayıp burada bulunan Puta nehrinde bot turu yapacağız. Nehri çevreyelen kireç taşı formasyonları arasında muhteşem bir bot turu gerçekleştirip çeltik tarlaları arasında yürüyüş turumuz olacak. Ve ardından kireç taşları arasında kurulu bir yerel köy ziyareti yapacağız.

Küçük bir liman kasabası olan ve muhteşem manzarası olan bölgede öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yolculuk devam edecek ve akşamüzeri Bambapuang dağında küçük bir çay-kahve molası vereceğiz. Bu kısa molamızın ardında Toraja bölgesine doğru yine yol alıp akşam otelimize varıp yerleşme ve akşam yemeği alındıktan sonra dinleme.

6.GÜN : Güney Toraja

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 09:00’da tur başlayacak şekilde hazır oluyoruz. Bu gün tam gün boyunca güney Toraja bölgesi gezilecek. İlk durağımız kültürü ve tarihi ile mistik bir bölge olan Londa bölgesi olacak. Yerliler tarafından mezar yeri olarak kullanılan doğal oluşum mağara ziyareti olacak. Bu mağaranın iki tane giriş çıkış noktası var. İnce dar girişinden girip mağaranın içinden geçilerek ikinci çıkış kapısından çıkılacak. İkinci durağımız ise Tau Tau isimli asılı mezarların bulunduğu Lemo bölgesi. Mistik nehirler ve mağaralarla çevrili Sa’pa Bayo-BAYO antik yerleşim bölgesi ziyaretinin hemen ardından Kambira’daki bebek ağacı mezarlarının olduğu bölgeye geçiyoruz. Ve bu ziyaret sonrası asıl görmeyi amaçladığımız ölü seromonilerin yapıldığı yere gidiyoruz. Pirinç tarlalarının ortasında öğle yemeğimizi yedikten sonra otele dönmek üzere yola çıkıyoruz. Akşamüzeri 17:00 gibi otele vardıktan sonra Rantepao’daki yerel restaurant’ta yiyeceğimiz akşam yemeği için saat 19:00’da yerel rehberimizle buluşuyoruz.

7.GÜN : Kuzey Toraja

Bugünkü rotamız ise Kuzey Toraja bölgesini kapsıyor. Dünkü gibi bugün de programımız saat 09:00’da başlayacak. İlk durağımız Kete Kesu isimli geleneksel Toraja köylerinden en önemlisi. Çevresi pirinç tarlaları ile donatılmış ve tahtalardan yapılmış yerel evleri ile Toraja bölgesinin en özel köyü burası. Buradan sonra Bolu Maket’e geçeceğiz. Bu bölgede üretilenlerden bazıları; Toraja beyaz Buffalo, Toraja kahvesi, Toraja biberi ve daha fazlası… Yolculuğumuz Lo’ko Mata’ya doğru devam ediyor. Devasa büyüklükteki kare şekilli kayaların mezar olarak kullanıldığı bölgedir. Bu bölgeden kısa bir yürüyüşle Battutumonga bölgesine gidilecek. Varılan noktada muazzam bir pirinç tarlası ve yerel köylerin manzarası hakim. Rantepao şehri manzarasının da hakim olduğu noktada öğle yemeğimizi alacağız. Otele varmadan önce Toraja Coffee House’da Toraja kahvesi için mola verilecek ve otele varışımız 16:30 Akşam otelde alınacak akşam yemeğinden sonra serbest zaman.

8.GÜN : Makassar – Yogyakarta

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da dönüş için yola çıkıyoruz. Yol boyunca duracağımız noktalardan bir tanesi Bambapuang burada manzara eşliğinde kahve-çay molası verip öğle yemeği için Pare Pare’ye geçilecek. Yemek sonrasında geleneksel balıkçı kasabasına geçip burada Phinisi botlarını görecek ve tanıyacaksınız. Nasıl üretildiğinden tutun nasıl kullanıldığına kadar tüm detaylı bilgileri alacağız. Sonraki durağımız ise Pangkep’teki Buginese evleri ziyareti ve sonrasında havalimanına varış. Havalimanına varışımızdan sonra Makassar’dan Yogyakarta’ya uçuşumuz gerçekleşiyor. Yogyakarta’ya varışımızla birlikte otele yerleşme ve serbest zaman.

Yogyakarta, Endonezya’nın Orta Cava bölgesinde yer alan şehir ülkenin ikinci büyük ve aynı zamanda Bali adasından sonra ikinci turistik şehridir.

Telaffuzu Jogjakarta olan şehre kısaca Jog-Ja denilmektedir. Yogyakarta yüzyıllar içinde geleneksel bir çok krallık sistemine ev sahipliği yaptığı için tarih ve tapınaklar şehri olarak Endonezya’da oldukça önemli bir şehirdir.

Yogyakarta Özel Bölgesi Endonezya’nın 32 vilayetinden bir tanesi olup halen Sultanlık ile yönetilmektedir. Klasik Java sanatı ve kültürünün merkezi olarak bilinir.

1945-1965 yıllarında Endonezya Ulusal Devrimi boyunca Endonezya’nın başkentliğini yapmış şehir kültürü ve tapınakları ile sizleri kendine hayran bırakacak.

9.GÜN : Borobudur Tapınağı ve Diğer Tapınaklar

Yogyakarta turumuzun ilk günü ziyaret edeceğimiz nokta özel olsun diye Borobudur Tapınağına gidiyoruz. Borobudur Tapınağı dünyanın en büyük ve tek parça Budist tapınağıdır. Kamboçya’daki Angkor Wat ile kıyaslamayın çünkü o tapınak değil komplekstir. Yogyakarta şehrinin 40 km kuzeybatısında yer alan tapınak 1991 yılında Unesco tarafından koruma altına alınmıştır.


Halk tarafından terk edilen hatta unutulan yapı yüzyıllarca volkanik küllerin altında gizli kalmış ve 1814 yılında Sir Stamford Raffles tarafından tekrar keşfedilen yapıda ilk restore ilerini Hollandalılar başlatıp sonrasında Unesco’nun desteği (25 milyon dolar) ile 11 yıl devam etmiş ve insanlığa geri kazandırılmıştır. 1991 yılında Unesco Miras Listesine alınmıştır.

Yerel rehberimizden Borobudur hakkında ve inanışları hakkında tüm detaylı bilgi alındıktan sonra çevresindeki Menduta ve Pawan tapınakları ziyaret edilip en son yine çok değerli bir tapınak olan Prambanan ziyaretimiz olacak.
Dünyanın en güzel tapınağı olarak anılan Prambanan Endonezya’nın en büyük Hindu tapınağıdır. Prambanan Tapınağı Java bölgesinin en büyük tapınak kompleksidir. 3 ana tapınak olup bunların her biri Hindu tanrılar Shiva, Vishnu ve Brahma’ya adanmıştır. Hindu inanışına göre 3 ilah (Trimurti) sembolleri ile donatılmış tapınak kompleksidir.

10. GÜN : Yogyakarta Şehir Turu

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Yogyakarta’nın görülmeye değer en güzel noktalarından olan Kraliyet Sarayı ile gezimize başlıyoruz.
Kraton veya Karaton olarak okunan büyük kompleks Cava düzenini büyük bit titiz plan dahilinde yansıtmaktadır. Kompleks içerisinde göreceğiniz müthiş geleneksel Cava mimari örneklerinin eşi benzeri yoktur. Sarayın inşası 1790 yılında tamamlanmıştır. Bugün Keraton Yogyakarta geleneğinin bir parçasıdır. Sultanların yaşam alanı olmasının haricinde günümüzde hala törenlerin, kültürel gösterilerin yapıldığı bir kompleks olmaya devam etmektedir.

Taman Sari Su Sarayı olarak bilinir. Şehrin eski bölümünde yer alıp, Keraton yani sarayın batısında yer alır. 18.yy’ın ortalarında inşa edilmiştir. Yogyakarta Saray kompleksinin bir parçası olan Taman Sari Unesco Miras Listesine girmeyi hak etmiş yerlerden biridir. Mimarisi ve kabartmalara bakıldığında kompleksin Hindu, İslami, Budist, Çin ve Avrupa parçaları ile harmanlaştığı çok net anlaşılabiliyor. 10 hektarlık arazi üzerine kurulu olan Su Sarayı içinde havuzlar, asma köprüler, yapay göller ve yeraltı tünelleri ile çevrilidir. Kompleks içerisindeki 58 yapının bugün 22 tanesi halen fark edilebilir durumdadır.

Malioboro Caddesi : Her şehrin olmazsa olmaz kalakabalık, turistik caddedi vardır ya. İşte Yogyakarta’nın en işlek caddesi de Malioboro. Guest house’ların, restaurantların, alışveriş dükkanlarının bir arada olduğu insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu yer burasıdır. 

11.GÜN : Yogyakarta – Bromo

Kahvaltı sonra özel aracımızla Tugu istasyonuna haraket ve bu duraktan Mojokerto için trene bineceğiz. Tren seyahatini tamamladıktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip otele doğru ilerleyip otelimize varış yapıyoruz. Odalara yerleştikten sonra herkes için serbest zaman. Gece gün doğumu için Bromo’ya tırmanacağımız için erken yatmanızı öneriyoruz.

12.GÜN  : Surabaya

Sabaha karşı saat 03:00’de uyanıyoruz bizi bekleyen jeeplerimize binip dünyanın en güzel manzara noktalarından biri olan Pananjakan dağına varıyoruz. Pananjakan dağının hemen arkasında deniz seviyesinden 3676 metre yüksekte bulunan ve Java bölgesinin en yüksek dağı olan Semuru Volkanı (stravolkan) bulunmaktadır. Bölge 1919 yılından bu yana koruma latındadır. Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikteki Tengger isimli kum denizinin sırtından yol alarak tırmanışımızı tamamlayacağız. Ve sonunda 2329 metre deniz seviyesinden yüksekteki Bromo Yanardağı manzarası ile karşı karşıya kalacağız. İsmini Hint tanrısı Brahma’dan alan Bromo 1982 yılında ulusal park ilan edilmiştir. Bromo yanardağı etkinliğimizden sonra otele dönüş ve aldığımız kahvaltıdan sonra direk Doğu Java bölgesinin başkenti Surabaya’ya hareket. Havalimanına varışımızı takiben akşamüzeri Surabaya – Singapur uçuşunu gerçekleştireceğiz.

13. GÜN  : Singapur – İstanbul

Yaklaşık 3 saat Singapur havalimanı aktarmasından sonra Singapur-İstanbul uçağı ile geri dönüş yoluna geçiyoruz. Sabah 07:45’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Tüm turlar ve transferler

Klimalı araç

Yogyakarta – Mojokerto tren biletleri

Yerel rehber

4 yıldızlı Harper Mangkubumi Yogyakarta otelinde 3 gece konaklama

Lava View Lodge Bromo bölgesinde 1 gece konaklama

Programda belirtilen tüm aktiviteler

Yogkakarta’daki tüm konaklamalar kahvaltı dahil olup öğle ve akşam yemekleri dahil değildir.

Toraja Misiliana 4 yıldızlı otelde veya 3 yıldızlı Torsina Hotel 3 gece konaklama

Toraja bölgesinde sabah kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete dahildir.

Otellerde değişiklik gerçekleşebilir.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Her türlü kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen yemekler

Yurtdışı çıkış harcı 15 TL

More from the blog

2024 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU

2024 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU  BAŞTAN SONA FİLİPİNLER TURLARI  ARALIK 2023 - OCAK 2024 2024 Yılbaşı Filipinler turu ile her yıl olduğu gibi bu sene de Filipinler'in olmazsa...

Ruanda Uganda Dağ Gorilleri Turu

HAZIRLANIN DAĞ GORİLLERİ İÇİN RUANDA UGANDA TURUNA ÇIKIYORUZ. TÜRKİYE'NİN EN UYGUN RUANDA UGANDA TURU İLE UNUTULMAZ AFRİKA MACERASINA HAZIR OLUN. DAĞ GORİLİ YÜRÜŞÜ FİYATA...

Zanzibar Adası Turu

Yeni Afrika Zanzibar turu belli oldu. Türkiye'nin en kapsamlı ve en uygun Afrika turu ile muhteşem bir Zanzibar adası tatiline hazır mısınız? En güzel balayı adalarından Zanzibar adasında keyfinize...

Afrika Turu Masai Mara Safari Zanzibar Adası

2019 Kurban bayramı Afrika turu rotamız yine sizlerle. En çok talep gören Afrika Safari turu ile bu yıl Ramazan Masai Mara'da Büyük Göç'e tanıklık edip hayalleri...