Avrupanın Göz Kamaştırıcı Yapıları

Seyahat RehberiAvrupanın Göz Kamaştırıcı Yapıları

Arc De Triomphe – Paris – Fransa

Paris Şanzelize caddesinde yer alan zafer takıdır. Yapımını Napolyon Bonapart istemiştir. Takın altında bulunan mezarda I. Dünya Savaşı’nda ölen Fransız askerlerin mezarı bulunmaktadır. Ve mezarın üzerindeki alev 1923 yılından bu yana hiç sönmeden yanmaktadır.

Trevi Fountain – Roma – İtalya

Aşk çeşmesi olarak bildiğimiz barok ve klasik çeşme’de Bernini’nin emeği olmuştur. Ancak çeşmeyi Nicola Salvi tamamlamıştır. Trevi ailesinin Papa’ya hoşluk olsun diye yapıldığı söylenmektedir.

Atomium – Brüksel – Belçika

1958 yılında Brüksel Dünya Fuarı simgesi olarak yapılan yapı şimdi Brüksel’in simgesi haline gelmiştir. 109 metre yüksekliğe sahip Atom Çekirdeğinin yaratıcısı Andre Waterkeyn’dir.

Belem Kulesi – Lizbon – Portekiz

Unesco Dünya Mirası Listesinde olan yapı 16.yy’ın başlarında Portekiz geç gotik tarzında Portekizli kaşif Vasco de Gama anısına yapılmıştır.

Berlin Katedrali – Berlin – Almanya

Protestan kilisesi olarak kullanılan yapı 1700’lü yıllarda yapılmış ve Alman İmparatoru II. Willhelm tarafından yıktırılmıştır. 1905 yılında tekrar yapılan katedral II. Dünya Savaşında ciddi hasar görmüş ve bu sefer 1975-1981 yılları arasında tekrar yapılmış.

Astronomik Saat Kulesi – Prag – Çek Cumhuriyeti

Burç sembolleri ve saat dilimlerinin olduğu ortaçağ’dan kalma tarihin ilk astronomik saat kulesidir.

La Sagrada Familia – Barselona – İspanya

1882 yılında Antonio Gaudi tarafından yapımına başlanmıştır. Antonio Gaudi’nin tramvay kazası sonucu ölmesiyle bazilikanın yapımı yarıda kalmıştır. Gaudi’nin karmaşık mimari tarzının çözülememesinden dolayı halkın yardımı ile yapılan kilise halen bitirilememiştir. Bu nedenle bitmeyen kilise olarak anılmaktadır. Kilise Unesco Dünya Miras listesindedir.

Duomo- Floransa – İtalya

Piazza San Giovanni meydanında yer alan Santa Maria Del Fiore Katedrali 1296-1435 yılları arasında inşa edilmiştir ve Floransanın en meşhur yapısıdır.

Kolezyum- Roma – İtalya

Komutan Vespasianus tarafından M.S 72 yılında yapımına başlanıp M.S 80 yılında Titus döneminde tamamlanan 300.000 kişinin öldürüldüğü arenadır.

Tower Bridge – Londra – İngiltere

Thames Nehri üzerine kurulu köprünün yapımı 8 yıl sürmüştür.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O...

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı...