Abu Dhabi Vizesi Nasıl Alınır

Abu Dhabi vizesi nasıl alınır en ufak bir fikrimiz yoktu ta ki Etihad Havayolları ile gerçekleştireceğimiz Abu Dhabi gezisini gerçekleştirene kadar. Etihad havayollarının 1 Temmuz 2016 itibariyle Sabiha Gökçen’den başlayacak olan ve en en yeni uçağı Aircraft A320-200 ile gerçekleştireceğimiz Abu Dhabi seyahati için çok heyecanlıydık. Ama yaşadığımız heyecanın yanı sıra bir an önce Abu Dhabi vizesi almamız gerektiği için de tedirginiz. Bugüne kadar hiç e-visa başvurusunda bulunmadığımız için bu tedirginliğimiz.

Etihad havayolları ile Abu Dhabi’ye gideceğimiz için vize başvurumuzu Etihad‘ın internet sayfasından  gerçekleştirmemiz gerekiyor. Açılacak olan sayfadan Other countries’i seçtikten sonra Start New Application kısmına tıklamalısınız. Önüne gelen sayfada en alttaki I agree seçeneğine basıp devam ettikten sonra istenen tüm bilgileri doldurmalısınız. En son ekleyeceğiniz evraklar ise scan edilmiş fotoğraf, bilet ve pasaportunuzdur. Bu 3 evrak haricinde başka bir şey istenmiyor.

Ekran Resmi 2016-07-14 21.15.36

Gelelim Abu Dhabi vizesini ne kadar sürelik alacağınıza.

  • Turist Vizesi : Tek Giriş, 30 gün, 96 USD
  • Transit Vize : Tek Giriş, 4 gün, 58 USD

2 gün kalacağımız Abu Dhabi gezimiz için transit vize olmasına çok sevindik. Sevinmemizle hevesimizin kursağımızda kalması bir oldu. Meğer Abu Dhabi Türk vatandaşlarına transit vize’de sıkıntı yaratıyormuş. Bilgi en doğru yerden Etihad Havayollarından temin ettiğimiz için hiç riske girmeyip adam başı 96 doları vermek zorunda kaldık.

Vize için başvuru yaptığımız sayfada tüm bilgilerimizi eksiksiz girdikten sonra en son scan ettiğimiz belgelerimizi de ekledikten sonra sayfa bizi ödemeye yönlendiriyor. Kredi kartıyla ödemeyi yaptıktan sonra tam 1 gün sonra mailimize online vizemiz yollandı.

Demek ki neymiş e-visa almak bu kadar kolaymış. Ben dil bilmiyorum yapamam ya da uğraşamam derseniz pek çok acenta sizler için vizenizi alıyor.

abu dhabi vizesi

Bu arada Abu Dhabi vizesi ile Dubai’ye gideceğinizi de unutmayın!

Vizeler elimizde şimdi yolculuk başlayabilir 😉

More from the blog

Abu Dhabi Gezi Rehberi

Etihad Havayolları sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Abu Dhabi gezi planımız dahilinde Birleşik Arap Emirliklerinin başkentinin başkentinde çok eğlenceli günler geçirdik. Bu seyahatimiz boyunca Abu Dhabi gezi rehberi,...