Abu Dhabi Vizesi Nasıl Alınır

Orta DoğuAbu DhabiAbu Dhabi Vizesi Nasıl Alınır

Abu Dhabi vizesi nasıl alınır en ufak bir fikrimiz yoktu ta ki Etihad Havayolları ile gerçekleştireceğimiz Abu Dhabi gezisini gerçekleştirene kadar. Etihad havayollarının 1 Temmuz 2016 itibariyle Sabiha Gökçen’den başlayacak olan ve en en yeni uçağı Aircraft A320-200 ile gerçekleştireceğimiz Abu Dhabi seyahati için çok heyecanlıydık. Ama yaşadığımız heyecanın yanı sıra bir an önce Abu Dhabi vizesi almamız gerektiği için de tedirginiz. Bugüne kadar hiç e-visa başvurusunda bulunmadığımız için bu tedirginliğimiz.

Etihad havayolları ile Abu Dhabi’ye gideceğimiz için vize başvurumuzu Etihad‘ın internet sayfasından  gerçekleştirmemiz gerekiyor. Açılacak olan sayfadan Other countries’i seçtikten sonra Start New Application kısmına tıklamalısınız. Önüne gelen sayfada en alttaki I agree seçeneğine basıp devam ettikten sonra istenen tüm bilgileri doldurmalısınız. En son ekleyeceğiniz evraklar ise scan edilmiş fotoğraf, bilet ve pasaportunuzdur. Bu 3 evrak haricinde başka bir şey istenmiyor.

Ekran Resmi 2016-07-14 21.15.36

Gelelim Abu Dhabi vizesini ne kadar sürelik alacağınıza.

 • Turist Vizesi : Tek Giriş, 30 gün, 96 USD
 • Transit Vize : Tek Giriş, 4 gün, 58 USD

2 gün kalacağımız Abu Dhabi gezimiz için transit vize olmasına çok sevindik. Sevinmemizle hevesimizin kursağımızda kalması bir oldu. Meğer Abu Dhabi Türk vatandaşlarına transit vize’de sıkıntı yaratıyormuş. Bilgi en doğru yerden Etihad Havayollarından temin ettiğimiz için hiç riske girmeyip adam başı 96 doları vermek zorunda kaldık.

Vize için başvuru yaptığımız sayfada tüm bilgilerimizi eksiksiz girdikten sonra en son scan ettiğimiz belgelerimizi de ekledikten sonra sayfa bizi ödemeye yönlendiriyor. Kredi kartıyla ödemeyi yaptıktan sonra tam 1 gün sonra mailimize online vizemiz yollandı.

Demek ki neymiş e-visa almak bu kadar kolaymış. Ben dil bilmiyorum yapamam ya da uğraşamam derseniz pek çok acenta sizler için vizenizi alıyor.

abu dhabi vizesi

Bu arada Abu Dhabi vizesi ile Dubai’ye gideceğinizi de unutmayın!

Vizeler elimizde şimdi yolculuk başlayabilir 😉

8 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Etihad ile yapacağım yolculukta, transit vize ile ilgili aynı geri beslemeyi ben de aldım. Haksız olduğunu düşündüğüm için transit vize talebimi iletmeyi düşünüyorum. Konuyla ilgili daha sonradan bir geri beslemeniz oldu mu acaba, gerçekten red veriyorlar mı transit vizeye?

   • Merhaba,

    Acı tecrübemi aktarayım ki insanlar tecrübe etmek zorunda kalmasın :).

    İnat ettim ve transit vize istedim: Red
    Yeniden turist vizesi için başvurmak istedim ancak turist vizesi için de gecikmişim. Etihad ile iletişim kurdum başvursanız dahi yine red alırsınız cevabını aldım. Mecburen iki günlük planımı iptal ederek uzak doğuya iki saat aktarma süresi ile gideceğim.

    Gelelim bana maliyetine: Uçak biletlerini değiştirmek zorunda kaldım ve ceza yedim. Non-refundable otel rezervasyonum için geri dönüş alamıyorum, büyük ihtimalle geri ödenmeyecek. Ankara-İstanbul uçak biletim için ceza ödemek zorunda kaldım. Ve tabiki de 60 dolar transit vize ücreti 🙁

    Bir hayır vardır tesellisi ile Kore ve Japonya’ya gidiyorum, umarım başka bir aksilik ile karşılaşmam.

    İhtiyaç duyan kişilere yardımcı olması dileğiyle, iyi gezmeler herkese.

    • Kaleminize, verdiğiniz bilgiye sağlık. Biz de aldığımız net bilgilere göre Abu Dhabi’ye transit vize ile ülkeye girilmeyeceğini yazmıştık. Ama siz yaşamış ve tecrübe etmiş biri olarak bunu doğrulamış oldunuz. Keyifli ve sıkıntısız gezmeler dileriz 🙂

    • Merhaba:) peki bilginiz var mı ülkeye hiç giriş yapmayacağız 4 saat bekleme süresi olan transit yolcuyuz. Yine de vize gerekli mi?

     • 4 saatten az bekleme süresi olduğu için transit vize almanıza gerek yok. Ama siz yine de gitmeden önce kontrol edin ki bir sıkıntı yaşamayın oralarda.

  • Abu Dhabi Uluslararası Havaalanı’nda sekiz saat ila dört takvim günü arası aktarma süreniz varsa, Transit Vize gerekmektedir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Abu Dhabi Gezi Rehberi

Etihad Havayolları sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Abu Dhabi gezi planımız dahilinde...