5 İnanılmaz Sualtı Restaurantı

Bu 5 inanılmaz su restaurantı eminiz ki sizlere iç geçirtecek. Gittiğimiz ülkelere göre yaşaadığımız farklı deneyimler olmuyor değil. Ama böylesi restaurantlarda yemek yemek daha da bir farklı olmaz mıydı.

Ithaa Sualtı Restaurantı, Conrad Hotel, Maldivler

Su seviyesinden 5 metre derine inşa edilmiş restaurant 180 derece bakış açısına hakimdir. Dünyanın ilk sualtı restaurantı olan Ithaa Yeni Zelanda’da tasarlanıp, Sinapur’da yapılmış ve Maldivlere getirilerek 2009 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Mekanda yalnız 14 kişilik yer olduğundan günler öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

 Al Mahara, Dubai, UAE

Bu gördüğünüz deniz değil tank içine doldurulmuş 990.000 litre deniz suyundan oluşturulmuş devasa bir akvaryum. Burj Al Arab içerisinde yer alan restaurant’ta okyanus balıklarını izlerken bir yandan leziz deniz mahsullerini tadabileceğiniz eşsiz bir ortam içinde bulunacağınızı unutmayın.

Red Sea Star Restaurant, Eilat, İsrail

Kızıldeniz’in kuzey ucunda yer alan tatil merkezi olarak bilinen Eilat şehrinde yer alan değişik dekorasyona sahip sualtı restaurantıdır. Bar ve restaurant bölümleri olan mekanın iç dekoratifi görülmeye değer tabi içkinizi yudumlarken veya yemeğini keyifle yerken izleyeceğiniz mercanlar ve envai çeşit renk renk balıklarda keyfinize daha da keyif katacaktır.

Ocean Restaurant, Sentosa Adası, Singapur

Sentosa adasında Resort World içindeki dünyanın en büyük akvuryumlarından biri olan S.E.A içinde ki restaurant’ta tüm günün yorgunluğunu kendinizi okyanusun derinliklerinde hissederek günü tamamlayabileceğiniz güzel bir mekandır.

Cargo Hold Restaurant, Durban, Güney Afrika

Geminin kıç tarafına yerleştirilen akvaryum içerisinde onlarca köpek balığı eşliğinde hoş vakit geçirebilecek sualtı mekanlarından biridir.

Anantara Kihavah, Maldivler

Sualtı restaurantı olmasının yanı sıra mekan içerisindeki göze çarpan cam dekorasyon ortamı daha şık hale getirmekle kalmamış insanı şaşkına çevirecek lüks bir ambians haline sokmuştur. Gündüz okyanus üzerinde kurulu bungalow da deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken akşam sualtında yemeğin tadını çıkarmak için tercih edilmesi gereken lüks mekanlardan biridir.

More from the blog

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota araştırmalarına başladıysanız dört mevsimin en güzel renk kartelasını gözler önüne sunan bu dönemi kaçırmamalısınız. Yavaş...

Telefonla Nasıl Güzel Fotoğraf Çekilir

Akıllı telefonla güzel fotoğraf çekmeyi kim istemez ki. O halde size göz alıcı fotoğrafları elinizdeki ufacık aletle nasıl çekebilirsiniz gelin tüm püf noktaları anlatalım....

En İyi 10 Seyahat Uygulamaları

Seyahat planlanlamanızı mükemmel bir şekilde tamamladınız fakat en iyi seyahat uygulamaları hakkında net bir fikir sahibi değilseniz kendi kullandığımız en iyi 10 seyahat uygulamaları...

Yurtdışı Telefon Kaydı Nasıl Yapılır

Yurtdışından telefon alacak olanların Türkiye'de telefonu kullanabilmeleri için yurtdışı telefon kaydı nasıl yapılır yazımızla sizlere adım adım her aşamasını anlatmaya karar verdik. Bugüne kadar...