2019 YILBAŞI TURUMUZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ. 24 ARALIK 2018 – 4 OCAK 2019 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

2018 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU – (27 ARALIK 2017– 8 OCAK 2018)

BAŞTAN SONA TROPİKAL UZAKDOĞU TURLARI – FİLİPİNLER

(TÜM TURLAR DAHİL)

2018 yılbaşı turu belli oldu. JJ TURİZM Filipinler Turları listesine bir yenisini daha ekledi. Filipinler Turu ile muhteşem bir yılbaşına hazır mısınız?

MANİLA

CORON (BUSUANGA)

EL NİDO

PUERTO PRİNCESA

CEBU

BOHOL

BORACAY

(TAKSİTLİ ÖDEME İMKANI MEVCUTTUR)

*ÖDEME DETAYLARI SAYFANIN EN AŞAĞISINDA DETAYLANDIRILMIŞTIR

YILBAŞI FİLİPİNLER TURUMUZ TÜKENMİŞTİR. 

 

VİZESİZ!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

İLETİŞİM : 0530 403 55 87 ORKUN BEY

JJ TURİZM ACENTA İLETİŞİM : 0534 294 63 63 – 0326 613 31 32

TURLAR JJ TURİZM (Türsab No 8054 A Grubu) TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

YILBAŞINDA, DÜNYANIN YÜKSELEN YENİ TRENDİ, TROPİKAL ADALARI, ÇİKOLATA TEPELERİ, BEMBEYAZ KUMSALLARIYLA ÜNLÜ FİLİPİNLER’E GİDİYORUZ.

TROPİKAL FİLİPİNLER TURUMUZDA, BİRBİRİNDEN MUHTEŞEM PLAJLAR, UNESCO DÜNYA MİRASI ÖZEL ALANLAR BİZLERİ BEKLİYOR.

Yılbaşı Filipinler Turu

CORON ŞEHİR TURU, CORON ÇEVRE ADALAR BOT GEZİSİ, KAYANGAN GÖLÜ, EL NİDO KÖY TURU, EL NİDO TAM GÜN LAGÜN TURU (BOT TURU, BÜYÜK – KÜÇÜK VE SAKLI LAGÜNLER), PUERTO PRINCESA UNDERGROUND RIVER (YERALTI NEHRİ, UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDE, DÜNYANIN YENİ 7 DOĞA HARİKASINDAN BİRİ), PUERTO PRINCESA ŞEHİR TURU, BOHOL TAM GÜN ÇİKOLATA TEPELERİ, PANGLAO ADASI, BORACAY PLAJLARI…

 

NOT: AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ DETAYLI TUR PROGRAMINDA TÜM OTELLER, TRANSFERLER, ÖZEL TURLAR, YEREL REHBERLER, İÇ HAT UÇUŞLARI, FERİBOTLAR, FERİBOT TRANSFERLERİ, MİLLİ PARK TURLARI, TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ, BÖLGELER İÇİN DAĞITILACAK OLAN TÜM İNFO KİTAPÇIKLAR “FİYATA DAHİLDİR”

TUR PROGRAMI

1.GÜN

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuyoruz. (Uçuş saatlerimize göre 1 gün Manila’da konaklanabilir)

2.GÜN

Manila – Busuanga direk uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Tropikal adalar turumuz başlıyor.

Coron Palawan adasının kuzeyinde bulunuyor, Filipinler’in son dönemde popüler olmaya başlayan fakat hala çok az sayıda turistin ziyaret ettiği, muhteşem güzellikleri olan bir ada.

Busuanga Havaalanı’na vardıktan sonra otelimize check in yapıyoruz ve Busuanga şehir merkezini dolaşıyoruz.

Filipinler’in en turistik yerinde dahi lokal hayatı, köyleri hissetmeniz ve yaşamanız mümkün.

Konaklama Coron’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

3.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve tam günlük, barbekülü bot turumuza başlıyoruz.

Bot turumuzda Coron lagünlerini ziyaret edeceğiz. Pek çok noktalı bu turumuzda Coron civarında muhteşem adalar topluluğu manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Dileyenler için çeşitli noktalarda dalış duraklarımız da olacak.

Profesyoneller için Coron tam bir cennet, Amerikan savaş uçaklarının bombaladığı Japon savaş gemilerini profesyonel dalışlarla görmek mümkün. (Bu dalışları yapmak isteyenler lütfen bizimle irtibata geçsin)

Konakalama Coron’daki otelimizde…

 

4.GÜN

Sabah erken saatlerde limana transfer ve 6 saat sürecek , adalar arasında yapacağımız feribot seferi ile Palawan adasının kuzeyindeki, Filipinlilerin gözde tatil cenneti El Nido’ya varış.

El Nido hala lokal özelliğini koruyan, lagünler arasında ufacık bir balıkçı kasabası. Son dönemde Asya turizm pazarında adından söz ettirmesinin sebebi ise kesinlikle çevresindeki doğal kireçtaşı oluşumu lagünler.

Dileyen misafirlerimiz otelimizin yanında bulunan zipline’ı deneyebilir, muhteşem lagün manzarasında eğlenebilirler.

Akşam tuktuklarla hep birlikte El Nido merkezine geçiyor ve birbirinden güzel ve ucuz balık restoranlarında akşam yemeği yiyoruz. Kasabada kısa bir yürüyüş yapma imkanımız da olacak.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

5.GÜN

Sabah erken saatlerde bot turumuza başlayacağız. Herhangi bir yere transfer olmanıza gerek yok, botumuz bizi kumsala yanaşarak alacak ve muhteşem lagün turumuza başlayacağız.

El Nido’da bot turları çeşitlilik gösteriyor ve hepsi A,B,C,D şeklinde ayrılıyor. Bunlardan en meşhuru bizim de yapacağız Tour A, bu tam günlük turda 7 Komando Plajı’nı, Büyük – Küçük Lagünleri, Saklı Lagünü görecek ve muhteşem bir plajda barbekü yapacağız.

Büyük lagünde kanolarımızı kiralayıp 2 km lagünün içinde muhteşem bir tur yapacağız.

Akşamında otelimizin önünde ateşler yanmaya başlayacak, şezlonglarınızda dünyanın en güzel günbatımlarından birini izlemenin keyfini yaşayın.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

6.GÜN

Sabah erken saatlerde bu sefer Tour C’yi yapmak için uyanıyoruz.

Tour C, A’dan sonraki en popüler tur rotası. Bugün de bir önceki günkü gibi pek çok lagünü, farklı plajları, gizli plajı , Helikopter adasını ziyaret edeceğiz. Yine aynı şekilde bir adada barbekü duraklaması yapacak ve birbirinden lezzetli etlerin, balıkların tadını çıkaracağız. (Tüm öğle yemeği barbekülerimiz açık büfe – sınırsız şekildedir)

Akşam gün batımında otelimize dönüş.

Konaklama El Nido’daki otelimizde.

7.GÜN

Sabah 5’te Palawan adasının başkenti Puerto Princesa şehrine bağlı Sabang Köyü’ne doğru yola çıkacağız.

Ortalama 3 saatlik bir yolculuktan sonra Sabang’a varacağız. Bu köyde açık büfe olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra özel teknelerimize binip milli parka yaklaşık 20 dakikalık bir transfer gerçekleştireceğiz.

Bu transferden sonra milli parkın içinde ortalama 10 dakikalık bir yürüyüş ile Underground River (Yeraltı Nehri) turumuzu yapacağımız özel botlarımıza bineceğiz. 45 dakika boyunca Dünyanın 7 Yeni Doğa Harikası olan bu yeraltı nehrinde, rehberimiz eşliğinde muhteşem bir tur gerçekleştireceğiz. (Klostrofobisi olanlara önermiyoruz)

Bu turumuz sırasında üzerindeki dağ sularıyla beslenen ve birbirinden ilginç kaya oluşumlarının değişik renkleriyle süslenen yeraltı nehrine hayran kalacaksınız.

Yılbaşı Filipinler Turu

Turumuz sonrasında Sabang Köyü’ne dönüyoruz ve ortalama 2 saatlik sürüşle gece ateşböceği turumuzu yapacağımız alana varıyoruz.

2 saatlik sürüş sırasında bir balıkçı köyünde fotoğraf molası vereceğiz.

Firefly watching olarak geçen ateşböceği turu ada başkenti Puerto Princesa’ya yakın bir nehirde, 3 kişilik kanolarla gerçekleşiyor.

Açık büfe akşam yemeğimizden sonra teknelerimize biniyoruz. Her teknede İngilizcesi çok iyi bir rehber bulunuyor ve turumuz ortalama 45 dakika sürüyor.

45 dakika boyunca zifiri karanlığın içinde, sağda – soldaki ağaçlarda yaşayan ateşböceklerinin muhteşem ışık şovuna tanıklık edeceğiz. Rehberimiz kano sürüşleri sırasında gökyüzündeki takımyıldızlar hakkında da ilginç bilgiler verecek. Muhtemelen daha önce gökyüzünü hiç bu kadar temiz görmediniz!

Ayrıca kano sürüşü sırasında elinizi suya sokmayı unutmayın, planktonların ışıkları yol boyunca size eşlik edecek.

Sonrasında ada başkenti Puerto Princesa’daki otelimize transfer.

Konaklama otelimizde. (Puerto Princesa)

 

8.GÜN

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Puerto Princesa – Cebu uçuşunu gerçekleştiriyoruz. (Direk uçuş, 1 saat 15 dakika)

Cebu havaalanına varır varmaz limana transfer ve 2 saat sürecek yolculuğumuzla Bohol adasının limanına varış, buradan da konaklayacağımız Panglao adasına 1 saatlik transfer.

Bu yorucu günün ardından dileyenler deniz kıyısındaki otelimizde dinlenebilir, dileyenler ise gece Alone Beach üzerine kurulmuş olan publarda eğlenebilirler.

Konaklama Panglao’daki otelimizde…

Yılbaşı Filipinler Turu

9.GÜN

Sabah erken saatlerde otelimizden alınış ve komşu ada Bohol’e doğru yola çıkış.

Muhteşem bir tam gün turu bizi bekliyor.

Öncelikle Bohol adasındaki, dünyada sadece bu bölgede ve Endonezya’nın doğusundaki ormanlarda bulunan Tarsier’leri ziyaret edeceğiz. Bu hayvanlara bayılacaksınız!

Sonrasında birbirinden güzel pirinç tarlaları ve köyden geçerek UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Çikolata Tepeleri’ne varış.

Çikolata Tepeleri’ni ziyaretimiz sırasında milli park içerisinde bulunan çeşitli aktiviteler sizi bekliyor, dilediğinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar ürkütücü dursa da muhteşem manzara sunan zipbike’ı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çikolata Tepeleri ziyaretimizin ardından Loboc Nehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Loboc Nehri’nde açık büfe öğle yemekli muhteşem bir nehir turu yapacağız. Bu turumuzda yerel müzisyenler bize eşlik edecek.

Loboc Nehri turumuzun ardından hemen 10 dakika sürüş mesafesinde bulunan zipline alanına geçiyoruz. Daha önceki grubumuzun deneyimlerini söylemek gerekirse, bu hayatınızda yapabileceğiniz en çılgın şey!

Loboc Vadisi üzerinde, nehir manzarası sizlere eşlik ederken 250 metre yükseklikte 65 km hızla uçmak ister misiniz? Korkmayın, sadece 22 saniye sürüyor 🙂

Sonrasında Asya’nın en büyük 2. pitonunun da bulunduğu bir çiftliği ziyaret ediyoruz.

Ve Panglao’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Panglao’daki otelimizde.

Yılbaşı Filipinler Turu

10.GÜN

Panglao’dan sabah saatlerinde ayrılıyoruz, Bohol limanına transfer ve Cebu adasına 2 saatlik feribot yolculuğu.

Aktarma süremize bağlı olarak zamanımız olursa Cebu adasının hemen komşu adası olan Mactan’da şehir turu talep üzerine yapılabilir. Bu süre zarfında ünlü kaşif Macellan’ın öldürüldüğü yeri , anıt mezarını ziyaret edilecektir.

Sonrasında Cebu – Boracay (Kalibo) adası direk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Kalibo Havaalanı’nda Boracay arası ortalama 2 saatlik yolculuğumuzu yaptıktan sonra otelimize varış. (Otelimiz dünyanın en iyi 4 numaralı plajı White Beach’ın hemen yanında yer almaktadır)

Dileyen misafirlerimiz ile akşam Boracay’ın balık pazarında akşam yemeği yiyoruz.

 

11.GÜN

Tam gün serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz tuktuk kiralayarak adanın kuzeyini keşfedebilir, dileyen misafirlerimiz ise White Beach’te denizin ve kumun tadını çıkarabilir.

Yılbaşı Filipinler Turu

12.GÜN

Sabah havaalanına transfer, transfer sonrası Manila’ya direk uçuş ve Singapur aktarmalı olarak İstanbul’a dönüş.

UÇUŞ DETAYLARI 

SQ 391 G 27DEC 3 ISTSIN HK22      I  1425 0545+1 
SQ 910 G 28DEC 4 SINMNL HK22    2  0920 1300  

 
SQ 921 G 07JAN 7 MNLSIN HK22     3  1900 2245   
SQ 392 G 08JAN 1 SINIST HK22      3  0150 0825

DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJIMIZ 

BU TURUN DİĞER TURLARA GÖRE AVANTAJI NEDİR?

-Bu gezimiz tamamen bizim tarafımızdan çizilen çok özel bir rotadır. Filipinler’in tüm tropikal adalarını kapsamaktadır.

-Gezimizdeki kalış süreleri ve yol mesafeleri özel olarak ayarlanmıştır. Filipinler ulaşım konusunda büyük sıkıntısı olan bir ülke ve bir yerden bir yere gidiş – gelişler tahmin ettiğinizden çok daha fazla sürelere çıkabiliyor.

-Gezimizde Filipinler’in en özel lagün adaları tekne turlarımıza dahil oluyor. Toplamda El Nido’da 2 tam gün, Coron’da tam gün tekne turlarımız mevcut.

-11 gece konaklamalı, 12 günlük bu gezimizde 9 farklı noktaya ayak basmış olacağız. Bu anlamda Türkiye’deki tek gezi!

-Gezilerimizde otelimize çekilip serbest zaman anlayışımız hiçbir zaman olmuyor. Sizlere bölgedeki en iyi restoranları, en iyi barları, en iyi alışveriş yerlerini de göstererek bütçenize yardımcı oluyor, hatta sizler için pazarlık dahi yapıyoruz. Hiçbir turistik yere, ederinin 10 katı ücretler ödenmesine izin vermiyoruz!

-Gezilerimizde kullandığımız tekne , kano turları ya da günlük turlar herhangi bir tura katılmamızla oluşmuyor. Tamamen tarafımıza tahsis edilen botlarla, otobüslerle gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

-Fiyat politikası konusunda her zaman en duyarlı gezi ekibi olmaya özen gösteriyoruz.

-Son olarak, ekip olarak beğenmediğimiz, hayran kalmadığımız, deneyimlemediğimiz hiçbir adaya herhangi bir kişiyi götürmüyoruz!

ÜCRET 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

-İstanbul – Singapur – Manila alanında Singapur Airlines ile ekonomi sınıfında gidiş – dönüş uçak biletleri

-Aktarma saatine bağlı olarak Singapur’da 2 saatlik şehir turu

-Manila 1 gece konaklama

-Manila – Coron direk uçuşu

-Coron 2 gece konaklama

-Coron tam gün tekne turu

-Coron şehir ve Kayangan Gölü turu

-Coron – El Nido feribot biletleri

-El Nido 3 gece konaklama

-El Nido 2 tam gün tekne turu

-Underground River transferleri, gezi ve milli park giriş biletleri

-Puerto Princesa 1 gece konaklama

-Firefly Watching tur biletleri

-Puerto Princesa – Cebu uçuşu

Cebu- Bohol Feribotu

-2 gece Panglao adasında konaklama

-Tam gün Çikolata Tepeleri turu, Loboc nehir turu

-Bohol – Cebu feribot biletleri

-Cebu – Boracay direk uçuş

-Boracay 2 gece konaklama

-Seyahat sigortası

-Tüm havaalanı – otel – liman transferleri

-Türkçe rehberlik hizmeti

-Coron (2 gece), El Nido (3 gece), Puerto Princesa (1 gece) konaklamalarımız oda – kahvaltı şeklindedir, yine aynı şekilde Coron, El Nido, Puerto Princesa, Bohol Çikolata Tepeleri turlarımızın içerisinde öğle yemeklerimiz açık büfe şeklindedir. Firefly Watching turu esnasında da açık büfe akşam yemeği mevcuttur. Bu belirtilenler dışındaki yemekler misafirlerimize aittir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-75 USD rehberlik ücreti, (Gezi günü, havaalanında rehbere ödenir)

-Filipinler’in bazı havaalanı ve limanlarında uygulanan vergiler (Ortalama 2 dolar civarı oluyor)

 

ÖDEME SİSTEMLERİ

 

-ÖDEMELERİNİZİ NAKİT OLARAK TAKSİTLENDİRME İMKANI BULUNMAKTADIR.

-KREDİ KARTI TAKSİTLİ ÖDEMELERİNDE %3 FARK UYGULANMAKTADIR 

– TUR DETAYLARINI ÖĞRENMEK VE TÜM SORULARINIZ İÇİN 0530 403 55 87 NO’LU NUMARADAN ORKUN BEY İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

ÖNEMLİ BİLGİLER

-Tüm uluslar arası uçuşlarımız dünyanın en iyi havayollarından Singapur Airlines ile gerçekleşmektedir.

-Tüm iç hat uçuşlarımız Asya’nın önde gelen havayollarından Cebu Pasific ile gerçekleşmektedir.

 

ÖDEME KOŞULLARI

Öncelikle her gezimizde olduğu gibi bu gezi için de ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ön kayıt yaptıracağınız irtibat bilgisi 0530 403 55 87 Orkun Bey’dir.

Kredi kartı ile ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır. Tek çekimde %3, Bonus, Word, Card Finans ve Axess kartlara %5 komisyon oranıyla 5 taksit yapılmaktadır.    

VİZE 

Tayland turumuz için vize almanıza gerek yoktur. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Pasaportunuzun süresi 6 aydan az ise lütfen seyahat tarihinden 2 ay önce yeni pasaportunuzu çıkarınız.

[/wptabcontent]

ÖNCEKİ TURLARIMIZDAN KARELER

İZLANDA GRUBUMUZ

KÜBA 1 MAYIS 2016 GRUBUMUZ

AFRİKA SAFARİ 2017 GRUBUMUZ

BALİ SİNGAPUR TURU GRUBUMUZ

AFRİKA SAFARİ 2016 GRUBUMUZ

safari grubu

SRI LANKA – MALDIVLER GRUBUMUZ

sri lanka grubu

FİLİPİNLER YILBAŞI GRUBUMUZ

filipinler yılbaşı grubu

FİLİPİNLER SÖMESTR GRUBUMUZ

filipinler somestr grubu

FİLİPİNLER GRUBUMUZ

kapalı grup filipinler

Summary
Article Name
2018 YILBAŞI FİLİPİNLER TURU
Description
2018 yılbaşı turu belli oldu. Filipinler Turları listemize bir yenisini ekledik. Filipinler Turu ile muhteşem bir yılbaşına hazır mısınız?

4 YORUMLAR

  1. Müthiş bir şey yapıyorsunuz. Yaptığınız Filipinler turu rotası ile bir gezgin gibi gezdirmeyi amaçlamışsınız. Sömestr filipinler turuna katılmayı çok istiyoruz

      • Nisan ayına tekrar planlanıyor. Bir sonraki ise yine 2019 yılbaşı ve Sömestr döneminde olacak. Aslında Manila’yı rotamıza katmayı hiç istemiyorduk ancak uçuş saatlerinden dolayı mecbur ekledik. Bizim rotalarımızda zaman kaybına yer yok ne yazık ki 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here