Thassos Adasına Ulaşım

AvrupaYunanistanThassos Adasına Ulaşım

Kuzey Ege denizinin en nadide adalarından biri Thassos adasına ulaşım rehberi ile sizlere Türkiye’den Thassos adasına nasıl gidilir, ulaşım kaç paraya mal olur, Thassos adasına feribot saatleri ve ulaşım süresi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Türkiye İpsala sınır kapısından Turing işlemlerini yaptığınız gibi her iki gümrükten de hızlıca geçerek Keramoti tabelasını takip edip yaklaşık 200 km yol almalısınız. Keramoti tabelasını gördüğünüz yerden yan yola girerek Keramoti kasabasına ulaşıp limandan feribot için araç kuyruğuna girmelisiniz. Şöför araçta beklerken biri bilet gişesine gidip biletleri alıyor. Bizde olduğu gibi araç bilet kabinine yanaşıp bilet alamıyor. Henüz öyle bir sisteme geçilmemiş.

Keramoti limandan bindiğimiz tekne yolculuğumuz yarım saat dürdükten sonra Thassos adasının Limenas limanına yanaşıyoruz.

Thassos adasına hem Keramoti’den hem de Kavala’dan feribot kalkmaktadır. Keramoti’den kalkan feribot Limenas’a Kavala’dan kalkan ise Prinos limanına yanaşmaktadır.

Thassos Adasına Feribot Ücretleri

Verdiğimiz bilet ücret fiyatları 2015 yılı yaz dönemi için geçerli fiyatlardır. Dilerseniz gitmeden önce Thassos Ferries sitesinden güncel fiyatlara göz atabilirsiniz.

  Yolcu Araç (4.25 altı) Araç (4.25 üstü) Motosiklet (250cc altı) Motosiklet (250cc üstü) Bisiklet
Keramoti – Limenas(Thassos) 3.5 € 16 € 20 € 4 € 5 € 2.8 €
Kavala – Prinos(Thassos) 5 € 19 € 24 € 5 € 7 € 3.8 €

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Meis Adası Yunan Adaları

Yunanistan adaları içinde en küçüğü, en renklisi olan Meis...

Meis Adasına Nasıl Gidilir Meis Adası Nerede

Yunanistan'ın Akdeniz'de bulunan tek adası olan Meis adası nerede,...

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Son zamanların git gide popüler olan Yunan adalarından biri...

Thassos Adası

Kuzey ege denizinde doyamadığımız Thassos adası bu yaz gezi rotalarımızdan biri oldu. Kuzey...