Kuzey Ege denizinin en nadide adalarından biri Thassos adasına ulaşım rehberi ile sizlere Türkiye’den Thassos adasına nasıl gidilir, ulaşım kaç paraya mal olur, Thassos adasına feribot saatleri ve ulaşım süresi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Türkiye İpsala sınır kapısından Turing işlemlerini yaptığınız gibi her iki gümrükten de hızlıca geçerek Keramoti tabelasını takip edip yaklaşık 200 km yol almalısınız. Keramoti tabelasını gördüğünüz yerden yan yola girerek Keramoti kasabasına ulaşıp limandan feribot için araç kuyruğuna girmelisiniz. Şöför araçta beklerken biri bilet gişesine gidip biletleri alıyor. Bizde olduğu gibi araç bilet kabinine yanaşıp bilet alamıyor. Henüz öyle bir sisteme geçilmemiş.

Keramoti limandan bindiğimiz tekne yolculuğumuz yarım saat dürdükten sonra Thassos adasının Limenas limanına yanaşıyoruz.

Thassos adasına hem Keramoti’den hem de Kavala’dan feribot kalkmaktadır. Keramoti’den kalkan feribot Limenas’a Kavala’dan kalkan ise Prinos limanına yanaşmaktadır.

Thassos Adasına Feribot Ücretleri

Verdiğimiz bilet ücret fiyatları 2015 yılı yaz dönemi için geçerli fiyatlardır. Dilerseniz gitmeden önce Thassos Ferries sitesinden güncel fiyatlara göz atabilirsiniz.

 YolcuAraç (4.25 altı)Araç (4.25 üstü)Motosiklet (250cc altı)Motosiklet (250cc üstü)Bisiklet
Keramoti – Limenas(Thassos)3.5 €16 €20 €4 €5 €2.8 €
Kavala – Prinos(Thassos)5 €19 €24 €5 €7 €3.8 €

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here