Mençuna Konakları

Mençuna KonaklarıMençuna şelalesinin eteklerinde şelalenin tam bittiği yerin karşısında 4 tane tahta evden ibarettir. Karı koca tarafından işletilen Mençuna Konakları Karadeniz tabiatının içinde gizli kalmış bir tesis. Her yıl yaz aylarında hizmet veren tesise 0 533 527 42 12 – 0 532 485 49 58 numaralı telefonlardan ya da web sitelerinden ulaşıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Her villanın altında ve üstünde 1’er oda bulunmaktadır.

Eğer odaların dar ve ranzalı oluşu bunun yanı sıra alt katta bulunan odaların nem oranlarının yüksek oluşundan rahatsız olmazsanız yani bunlar bizim için önemli değil yeter ki doğa ile iç içe olup bir kaç günümüzü böyle geçirelim diyenlerdenseniz Mençuna Konaklarında konaklayabilirsiniz.

Her odada elektrikli petek bulunuyor. En azından taş odalar olarak nitelendirilen alt kattaki odaların soğuğunu bir nebze olsun kırıyor. Ama neme ve odanın duvarlarındaki ıslanmaya ne yazık ki çözüm yok. Gerçi Mençuna Konaklarının sahipleri taş odalardaki nemi önlemek adına odaların dışını bu sisteme uygun taş ile döşemişler. Ancak bunun etkili olması için biraz süre geçmesi gerektiğini kendilerinden öğrendik.

Odaların tipine göre ücretler değişmektedir. Üst kat 2 odalı ve 4 kişilik olup kişi başı kahvaltı dahil fiyatı 120 TL’dir.

More from the blog

Mençuna Şelalesi

Doğu Karadeniz bölgesinde görülmesi gereken bir diğer yer de yine Artvin ili sınırlarında yer alan Mençuna Şelalesidir. Doğası ile bizleri kendine hayran bırakan Karadeniz'de nereye gittiysek her yerden...

Borçka Karagöl

Dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden Borçka Karagöl adeta gizli kalmış bir cennet gibi. Doğu Karadeniz gezi Borçka Karagöl oldu. Dağları birbirinden büyük bir ustalık ile ayıran vadilerin kenarından...