Mençuna Konakları

TürkiyeArtvinMençuna Konakları

Mençuna KonaklarıMençuna şelalesinin eteklerinde şelalenin tam bittiği yerin karşısında 4 tane tahta evden ibarettir. Karı koca tarafından işletilen Mençuna Konakları Karadeniz tabiatının içinde gizli kalmış bir tesis. Her yıl yaz aylarında hizmet veren tesise 0 533 527 42 12 – 0 532 485 49 58 numaralı telefonlardan ya da web sitelerinden ulaşıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Her villanın altında ve üstünde 1’er oda bulunmaktadır.

Eğer odaların dar ve ranzalı oluşu bunun yanı sıra alt katta bulunan odaların nem oranlarının yüksek oluşundan rahatsız olmazsanız yani bunlar bizim için önemli değil yeter ki doğa ile iç içe olup bir kaç günümüzü böyle geçirelim diyenlerdenseniz Mençuna Konaklarında konaklayabilirsiniz.

Her odada elektrikli petek bulunuyor. En azından taş odalar olarak nitelendirilen alt kattaki odaların soğuğunu bir nebze olsun kırıyor. Ama neme ve odanın duvarlarındaki ıslanmaya ne yazık ki çözüm yok. Gerçi Mençuna Konaklarının sahipleri taş odalardaki nemi önlemek adına odaların dışını bu sisteme uygun taş ile döşemişler. Ancak bunun etkili olması için biraz süre geçmesi gerektiğini kendilerinden öğrendik.

Odaların tipine göre ücretler değişmektedir. Üst kat 2 odalı ve 4 kişilik olup kişi başı kahvaltı dahil fiyatı 120 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Mençuna Şelalesi

Doğu Karadeniz bölgesinde görülmesi gereken bir diğer yer de...

Borçka Karagöl

Dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden Borçka Karagöl adeta gizli kalmış...