KENYA-ZANZİBAR TURU

3100 USD

14-24 HAZİRAN 2024-KURBAN BAYRAMI

5-15 NİSAN 2024-RAMAZAN BAYRAMI

0530 403 55 87

.1. GÜN
İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. İstanbul – Nairobi uçuşumuzu aktarmasız olarak gerçekleştiriyoruz.
.2. GÜN
Başkent Nairobi’ye varışımızla ile birlikte havalimanında bizi bekleyen araçlarımıza binerek Masai Mara'ya doğru yol alıyoruz. Öğleden sonra varacağımız Masai Mara kamp otelimize yerleşip dinlenmeniz için kısa bir zaman veriyoruz. Ve belirlediğimiz saatte buluşup akşam üzeri kısa bir safari gerçekleştiriyoruz. Safari sonrası otelimize dönüp açık büfe akşam yemeğinden sonra ateş başında sohbet eşliğinde günü bitiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği kampımızda. Öğle yemeği dahil değildir.
 • Masai Mara Ulusal Park
 • Akşam Yemeği
 • Konaklama Masai Mara
.3. GÜN
Sabah erkenden kalkarak sabah safari için Masai Mara Milli Parkı’na giriş yaparak tam gün safari gerçekleştireceğiz. Sabah safarisi çok özeldir çünkü dünyanın en güzel gün doğumunu izleme şansınız olur ve sabah saatleri hayvanların aç olduğu saatlerdir. Çok değişik karelere hazır olun… Masai Mara Milli Parkı Kenya’nın güneybatısında, güney komşusu Tanzanya’nın Serengeti Milli Parkı ile komşu. Tanzanya – Kenya sınırında da duracak ve büyük göçü buradan izleyeceğiz. Masai Mara, 5 Büyük diye adlandırılan hayvanların tümünü 1 saat içerisinde görebileceğiniz yeryüzündeki ender milli parklardan biri. En yüksek dönemi Haziran – Ağustos, o açıdan hayvan çeşitliliğinin bol olduğu bir dönemde, büyük göçün kalbinde buraya gidiyoruz. Turumuz esnasında Mara Nehri’nde duracak, araçlarımızdan inecek ve silahlı korumalarımız eşliğinde Mara Nehri etrafında yarım saat yürüyeceğiz. Bu sırada hayvanların göçüne, nehir geçişlerine ve timsahların heyecanlı bekleyişine ve belki de saldırılarına tanık olacağız. Öğle yemeğimiz safari alanında picnic box şeklindedir. Konaklama ve akşam yemeği kampımızda…
 • Masai Mara Ulusal Park - Tam Gün Safari
 • Akşam Yemeği
 • Konaklama Masai Mara
.4. GÜN
Sabah erkenden kahvaltımızı yapıyoruz ve otelden ayrılıyoruz. Önce Masai kabilesinin yaşadığı köye gidecek ve Masai’ler hakkında bilgi alıp tek tek evlerini gezecek, ateş nasıl yakılır onu izleyecek ve yolumuza Naivasha için devam edeceğiz. Naivasha'ya varışımız akşam üzerini bulacak. Akşam konaklama başkent Naivasha'daki otelimizde… Öğle ve akşam yemeği dahil değildir.
 • Masai Mara köy ziyareti
 • Konaklama Naivasha
.5. GÜN
Sabah kahvaltıdan sonra Naivasha Gölü'nün yanı başındaki otelimizden ayrılıp hippopotamlarla dolu gölde tekne turumuz gerçekleşecek. Tekne turu sonrası Nairobi için yola çıkacağız. Nairobi'ye varışı takiben Giraffe Center'ı ziyaret edip sonrasında Nairobi'deki otelimize geçeceğiz.
 • Naivasha Tekne Turu
 • Büyük Rift Vadisi
 • Giraffe Center
 • Konaklama Nairobi
.6. GÜN
Sabah havalimanına transfer, bizlere eşlik eden Kenya’daki yerel ekibimizle vedalaşma ve Zanzibar için hareket. Kapıdaki vize – pasaport işlemlerinin ardından Tanzanya’nın yarı özerk bölgesi Zanzibar’a giriş ve Zanzibar'ın başkenti Stone Town sokaklarını, tarihi binaları ve köle pazarını ziyaret.
 • Nairobi-Zanzibar Uçuşu
 • Stone Town Şehir Turu
 • Köle Pazarı Ziyareti
 • Konaklama Stone Town
.7. GÜN
Hint okyanusunun kıyısında kahvaltımızı yaptıktan adanın kuzeyine yani en popüler bölgesi olan Nungwi'ye gideceğiz.
 • Nungwi serbest zaman
 • Konaklama Nungwi
.8. GÜN
Tam gun serbest zaman.
 • Konaklama Nungwi
.9. GÜN
Sabah erken saatlerde uyanış ve kahvaltı. Burada Dhow adı verilen yerel teknelerimize biniyor ve Blue Safari adı verilen muhteşem bir tam gün tekne turuna başlıyoruz. Bu tekne turumuz sırasında gelgitten dolayı su üzerinde kalan ve sand bank adı verilen kum tepelerinde denizin keyfini çıkaracak sonrasında da Zanzibar lagünlerini ziyaret edeceğiz. Devasa baobab ağaçlarının gölgesinde açık büfe mangalımızı yapacak ve dönüş yolculuğunda yelkenlerimizi açarak, yerel bir şekilde varış noktamıza döneceğiz.
 • Blue Safari Tekne Turu
 • Konaklama Stone Town
.10. GÜN
Stone Town'da kalacağımız otelin sahil kenarında kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizin önünden bizi alacak tekne ile Prison adası turunu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman.
 • Prison Adası Turu
 • Konaklama Stone Town
.11. GÜN
04:10 THY Zanzibar- İstanbul seferi ile Türkiye'ye dönüşe geçiyoruz.
 • Zanzibar - İstanbul uçuşu

GENEL BILGILER

Ücrete Dahil Olanlar

9 GECE OTEL KONAKLAMASI

NAIROBI-ZANZIBAR UÇUŞU

TÜM TRANSFERLER

GIRAFFE CENTER GİRİŞ ÜCRETİ

MASAI MARA MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

NAIVASHA TEKNE TURU

ZANZİBAR TEKNE TURU

ZANZİBAR ŞEHİR TURU

ZANZİBAR PRISON ADASI TURU

Ücrete Dahil Olmayanlar

İstanbul – Nairobi ekonomi sınıfı uçak bileti (THY ile)

KENYA VE TANZANYA VİZESİ

YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

REHBERLİK VE BAHŞİŞLER 100 USD

EKSTRA BAGAJ

TEK KİŞİ ODA FARKI 1.200 USD

İptal ve Değişiklik Kuralları

Tura katılacak kişilerin yeterli sayıya ulaşamaması veya operasyonel nedenlerle paket turun kısmen veya tamamen iptalini hareket tarihinden en az 30 gün öncesine kadar Tüketiciye bildirmek kaydı ile iptal edebilir.

En az kırk (40) gün önce yapılan fesih bildirimlerinde; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, zorunlu seyahat sağlık sigortası, vize bedelleri, paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler (ulaşım, konaklama bedelleri gibi) kesinti yapılarak kalan miktar katılımcının kendisine iade edilir. Uçak, tren, gemi ve kara taşıtı ile yapılan turlarda biletler grup bileti olarak alındığından ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.

Acentamız gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, gecelemeyi, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla, tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları örnek programlardır.

Elde olmayan zorunlu nedenlerden dolayı tur programında gidilecek şehirler ve görülecek noktalar aynı kalmak suretiyle tur rotasını değiştirme hakkımız saklıdır.

Afrika Turlarımızdan...

İLETİŞİM: 0530 403 55 87

TURLAR BEYTOUR TURİZM (Türsab No 1020 A Grubu) TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

Gezmek, keyif almak, eğlenmek ve yeni kültürlerle tanışmak sayenizde çok kolay ve ulaşılabilir oldu benim için İyiki sizlerle yolum kesişmiş ve bir çok ülkeye gitme şansına sahip olmuşum Hayallerimin üzerinde biz Zanzibar macerası yaşattığınız için sonsuz teşekkürler gezginçift

Aslı Naciye Şentürk

2017 de sizinle başlayan maceram her sene tadına doyulmaz aksiyonlu tatillerimiz ve bunların hayatıma kattığı değerli herşey için Gezgin Çift’e teşekkürler… Sizinle gezmeye bayılıyorum. Covid dolayısıyla bastırılmış geziye aç bünyelerimize sanırım bundan daha iyi bir ödül olamazdı. Zanzibar güzeldi ama sizinle daha bir güzeldi ❤

Sıdıka Şaşırtan

İzlanda turundan sonra zanzibarda sizinle olmak harikaydı. Hiç bir teknik detayı düşünmeden yarın neler yapmalı derdi olmadan, tüm ayrıntıların bizim yerimize düşünüldüğü bir tatil hayal değilmiş. Çok teşekkür ederim her şey için. Gezginçift turları anlatılmaz yaşanır efendim

Uğur Kıvılcım

Dünyanın 7 harikasını da fotoğraflamış biri olarak kenya tanzanya safari gezimiz bütün harika gezilerimin önüne geçmiştir . Hala rüyalarımı süsleyen tadı damağımda kalan bir gezi olmuştur . Organizsayonuyla ekibiyle harika bir gezimizi tertipleyen Neslihan, Orkun, Onur ve Hakan arkadaşıma canı gönülden teşekkür ederim .

Resul Gümüş

Kenyada safari yapicam diyorsaniz bu ekiple yapin derim.Millet minibuslerle safari yaparken siz 4 ceker toyotalarla geziyor ve gercek safariyi yasiyorsunuz. Bir de ustune zanzibar’da hint okyanusunda denize girmekte cabasi.

Cem Yastıkçı

Daha önce bir çok Tura katılmış deneyimli bir gezgin olarak böylesine zor ve meşakkatli bir turu sorunsuz gerçekleştirdiğiizn için çok teşekkür ederim. Güzergahımızdaki ülkelerin jeopolitik ve coğrafi tehlikeleri vardı. Fakat bu sorunu oluşturduğunuz sağlam bağlantılar, kişisel ilişkiler ve disiplinli gayretlerinizle çok rahat aştık. Uzun süredir planlarımda olan Afrika turu hayalimin gerçekleşmesinde pay sahibi olduğun için çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız.

Akın Herzem

Bu tur; “YOK” kelimesinin gerçekten ne anlama geldiğini, Ve “YOK”un içinde aslında ne kadar çok “VAR” olduğunu kavramamı sağladı. Yokluk içindeki Eric’in gözlerinde gördüm umudun varlığını. Hani “anı yaşamak” derler ya adına. Tur süresince anı dolu dolu yaşattı gezginçift bana! Bu kadar güne, bu kadar çok şeyi sığdırabilmiş olmak gerçekten inanılmaz!

Zuhal Şengel

37 yaşındayım kendimi bildim bileli buda 30 yıldır hayatımda izlediğim belgesellerden dolayı hep bir afrika hep bir safari hep bir büyük göçe gözümle tanıklık yapmak vardı. Taki instigramda gezginçift sayesinde sizinle ve tur şirketinizle yolum ekşisene kadar. Gezim boyunca bol heyecan bol atraksiyon bol eğlence tatdırdığınız için başta Gezginçift’e ve size çok teşekkür ediyorum. Başka turlarlarda yolumuz keşişmesi temennisiyle…

Ayhan Sarı

…tura yalnız katılırken aklımda çok fazla soru işareti vardı, hem uzak mesafede olması hemde kimseyi tanımıyor olmam beni biraz endişelendirmişti. havaalanından itibaren yıllardır tanıyormuş hissine kapıldığım tur liderlerimizle çok keyifli zaman geçirdik.. tur programı güzel yerleri görememiz amacıyla biraz yogundu ancak güzel organize edilmişti. tur liderlerimiz Bir ihtiyacımız olması halinde heran yardımıza hazırdı. Hayatımda geçirdiğim en güzel geziydi asla unutamayacağım bir tatil olarak aklıma kazındı.herşey için tekrar teşekkürler.

Burcu S.

Afrika Safari özellikle Masai Mara insanların hayatına renk, dogal yaşam ve yeni bir nefes getiren özellikte idi. İnsan olarak doğal hayata farklı bir açıdan bakıp ders alarak kişiliğinizi geliştirmenizin mümkün oldugu bir gezi idi. Zanzibar kısmı ise çok iyi düşünülmüştü ve süre olarakta mükemmeldi. Safarideki vahşi yaşamın etkisini ve yorgunluğunu orada bırakarak dönmekte çok mutluluk verici idi. Tüm ekibe tesekkur ediyorum. Sizlerle tekrar dostça ve arkadaşça geçen geziler de buluşmak dileğiyle….

Gülgün Y.

Tek cümle yeter, döner dönmez sizi ve turunuzu herkese önermeye başladım, şöyle ki ben öneriyorsam gerçekten özeldir. Safari mükemmeldi, anlatılmaz yaşanır.

Nelda P.

Afrika’da safariye gitmekle ne kadar doğru bir seçim yaptıysam, bu geziye sizlerle gitmekle de bir o kadar doğru seçim yapmışım. Böylesine doğal bir ortam ancak sizin gibi doğal bir ekiple keyifli hale gelebilirdi. Kendime verdiğim en güzel hediyeydi. Her şey için teşekkürler..

Nesrin N.

Geçirdiğim en güzel tatil deneyimlerimden birini Gezgin Çift’le Kenya /Zanzibar turunda yaşadım diyebilirim. Hayatımda ilk defa bir tura katıldım ve bu kadar samimi ve özenli bir ekip bulacağımı hiç düşünmüyordum. Gerek çizdikleri rotalardaki özen ve farklılık, gerekse ilgili tavırları sayesinde muhteşem bir Afrika deneyimi yaşadım. Bu ekiple yeni rotalar keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

Leyla Ö.