Eğer Afrika’nın başka bölgesine geçecekseniz, gideceğiniz bölgenin istediği aşıyı yaptırmalısınız. Bunun için 444 77 34 numaralı telefondan ya da Seyahat Sağlığı internet sayfasından bilgi alabilirsiniz. Zanzibar adasına direk uçacaksanız aşı olmaya gerek yoktur. Yardım amaçlı yanınıza ne alabiliyorsanız almaya çalışın. Şeker, bisküvi, kıyafet, terlik vb……. İnsanların açlık sınırını görünce iyi ki getirmişim diyeceksiniz. Sineklerden korunmak için losyon, sprey alınız. Sinek kovucu bileklik almayın, hiçbir etkisi yok. Otellerde odalar her akşam ilaçlanmaktadır. Fakat ilaçlar     oldukça etkisiz olduğundan yanınıza oda spreyi almanızı da tavsiye ediyoruz. Güneş çok etkili olduğu için koruyucu özellikli (UVA ve UVB) koruyu güneş kremlerini yanınıza alın.

VİZE

Giriş de 50 dolar karşılığında vize alınabilmektedir.

PARA

Dolar her yerde geçmektedir. Fakat bahşiş verirken, alışveriş yaparkendolar vermek pek karlı olmuyor. Havalimanına iner inmez paranızı Tanzanya Şilinine”çevirin.Dolarlarınız yeni basım olduğuna dikkat edin. Eski basım dolarlar kabuledilmiyor.

YEMEK

Yerel yemekler, balık mahsulleri rahatlıkla bulup yiyebilirsiniz. Fakat atıştırmalık seviyorsanız yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.

HAVA DURUMU

Tropikal bir iklim hakimdir.

Nisan ve Mayıs yağmurun en şiddetli görüldüğü dönemdir.

Haziran ve Ekim arası seyahat etmek için en uygun dönemdir.

ÖNEMLİ TELEFONLAR

Türkiye Cumhuriyeti Darüsselam Büyükelçiliği : +255 688 40 16 16

Tanzanya Konsolosluğu : 0212 232 25 46

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here