Ürdün Turları

Ürdün Turu ile yine Ürdün’ü baştan sona keşfetmeye gidiyoruz. Ürdün’ün sonsuz güzelliklerini görmek için rota özenle yapılmıştır. Her zaman olduğu gibi en iyi fiyat garantisiyle tüm Ürdün’ü görme garantisi veriyoruz. En ucuz Ürdün turu yaparak 5 gün konaklama ve Ürdün’de gezilecek yerler listesindeki her yeri göreceksiniz.

BÜYÜK ÜRDÜN TURU

16 – 21 KASIM 2019

AMMAN

ÖLÜDENİZ (MADABA)

WADI MUJIB

PETRA

WADI RUM

AQABE

TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ VE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL

TUR SABİHA GÖKÇEN ÇIKIŞLIDIR! 

VİZESİZ TUR!

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK!

TURLAR TÜRSAB BELGELİ JJ TURİZM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. 

0554 959 82 00  NUMARALI TELEFONDAN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ…

TEK KİŞİ KONAKLAMA TALEPLERİNDE EK ÜCRET 350 USD’DİR.

ÜRDÜN TURU PROGRAMI

1.GÜN 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Buluşma sonrası check-in işlemleri yapılıp İstanbul – Ankara – Amman uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Amman havalimanından bizi alacak olan özel aracımıza binip Ölüdeniz’deki otelimize transferimiz gerçekleşecek. Ve herkese ilk gün dinlenmek için serbest zaman. 

Konaklama Ölüdeniz bölgesindeki otelimizde.

2.GÜN 

Medeba bölgesi ölüdenizi yanı Lut gölü ve Nemo dağı ile ünlüdür.

Ölüdeniz deniz seviyesinden 427 metre aşağıda olup dünyanın da en çukur noktası olma özelliğine sahiptir. Göldeki tuz oranı % 32.4 olduğundan suyun kaldırma gücünü varın siz düşünün! Tuz oranının çok yüksek olmasından dolayı gölde hiçbir canlı yaşamamaktadır. Sahilde kayaların tuz kapladığını görmek mümkündür. Ürdün’ün Petra’dan sonra en çok turist çeken noktası olduğunu söyleyebiliriz. Kahvelerimizi, dergilerimizi alıp hep beraber su üstünde keyif yapacağız. Nemo dağı Hz.Musa’nın mezarına ev sahipliği yaptığı için çok önemli bir yere sahiptir. Bölgedeki gezilip görülecek yerleri gezdikten sonra Nemo dağına çıkıyoruz.

Wadi Mujib Wadi Rum gibi bir çöl değildir. Burası bildiğiniz bir vadidir. Ve vadi içindeki yarıktan kanyon suyu akmaktadır. Bugün diğer günlere göre daha aktive ağırlıklı geçecektir. Wadi Mujib içinde trekking macerası ile unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Ürdün turumuzun bir artısı da diğer Ürdün Turlarına artı olarak Wadi Mujib’deki trekking turumuzun dahil edilmesidir.

Konaklama ve akşam yemeği Petra bölgesindeki otelimizde.

3.GÜN 

Sabah kahvaltı sonrası yerel rehberimiz eşliğinde Petra Antik Kentine giriş yapıyoruz. Nebatilerin Petra şehri, medeniyetten uzak Shara dağlarının ortasında bulunmasına rağmen geçmişte eski Mezopotamya ve Mısırı bağlayan ana ticaret yolunun önemli bir parçasıydı. Nebati tüccarlar zenginleşmiş ve buraya şatafatlı ön cepheleriyle taştan bir şehir inşa etmişlerdir. Sürekli değişen renkleriyle büyülü bir yer olarak kalmıştır. Petra’nın yerini benimseyen tek medeniyet sadece Nebatiler değildi elbette. Petra aynı zamanda Roma ve Bizans’tan büyüleyici kalıntılara da ev sahipliği yapmaktadır. Petra’daki gündüz turumuzu tamamladıktan sonra otelimizde akşam yemeğimizi yiyoruz ve akşam ışıklar ile süslenmiş Petra kentini tekrar ziyaret edip bu şehrin hem gündüz hem gece atmosferini görmüş oluyoruz. 

Konaklama Petra’da.

4.GÜN 

Petra’daki otelimizde kahvaltı sonrası check-out yaparak Wadi Rum için yola çıkıyoruz. Yüksek tepeleri, kumlu vadileri ve kırmızı dik kayalıkları Wadi Rum bölgesini açık çölden ayırmaktadır. Rum Vadisi’nin dağ çölleri Bedevilik olarak bilinen eşsiz bir göçebe Arap kabilesi kültürüne ve türüne az rastlanan bir ekosisteme ev sahipliği yapar. 

Uzak geçmişte günümüz Ürdün topraklarını oluşturan bölge birbirini takip eden ve kumtaşı toprakları oluşturan hareketlenmelere maruz kalmıştır. Depremler, yağmur suları ile kayalardan süzülen ve kum yüklü aşındırıcı rüzgarlar bir erozyon sürecine yol açmıştır. 700 metre kalınlığında kumtaşı katmanlarının çatlaması üzerine başlayan süreç Rum Vadisi ve Disi kanyonlarını ve koridorlarını oluşturmuştur. Wadi Rum’ı yakından görmek için en güzel noktalara jeep safari gerçekleştireceğiz.

Konaklama ve akşam yemeği Wadi Rum’daki bedevi kampında.

5.GÜN 

Wadi Rum’dan ayrılıp tüm günü Aqabe şehrine ayırdık. Ürdün’e kadar gelip denize kıyısı olan küçük şehir Aqabe’de gezilecek her yere ayak basıp Ürdün’de gezmedik yer bırakmayacağız. Aqabe günlük turun ardından özel aracımızla Amman için yola çıkıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Amman’daki otelimizde.

6.GÜN 

Kahvaltı sonrası check-out işlemlerini tamamlayıp saat 15:25’deki Amman – Ankara uçağı için havalimanına transferimiz gerçekleşecek.

ÜRDÜN TURU OTELLERİ

Amman – 1 gece – Olive Hotel

Ölüdeniz – 1 gece – Ramada Resort

Petra – 2 gece – Seven Wonders Hotel

Wadi Rum – 1 gece – Rahayeb Camp

ÜRDÜN TURU FİYATA DAHİL OLANLAR

Tüm transferler

Tüm Konaklamalar

Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri

Tüm giriş ücretleri

Petra Antik gece ışık şovu

Wadi Rum Jeep Safari

Türkçe rehberlik hizmeti

ÜRDÜN TURU FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Yurtdışı çıkış harcı

Rehberlik Ücreti (75 USD)

Öğle yemekleri

Tüm kişisel harcamalar 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GEZGİN ÇİFT

Biz Orkun ve Neslihan. 2008 yılında hayatımızı birleştirdik. Ardından GEZGİN ÇİFT isimli web sitemizi kurarak gezilerimizi, anılarımızı buraya yazar olduk.

2014 yılında her ikimiz de mesleğimizi bırakıp tam zamanlı gezmeye karar verdik. Aradan geçen kısa bir süre sonra bizimle gezmek isteyenlere liderlik yaparak şimdi hem geziyor hem de gezdiriyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgi için BİZ KİMİZ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
İLGİLİ

Zanzibar’a Ne Zaman Gidilir

"Zanzibar'a ne zaman gidilir?" sorusu, kişisel tercihlerinize,...

Sonbahar Tatili İçin En Güzel Rotalar – 8 Enfes Rota

Yaz mevsiminin bitişiyle sonbahar tatili için en güzel rota...

Kıbrıs’ta Ev Satın Almak – Gerekli Tüm Evraklar

En avantajlı yatırım fırsatları arasında yer alan döviz getirisi...

Olimpos’ta Gezilecek Yerler

Suluada, Çıralı Yanartaş, kaya tırmanışı, Olimpos sahilinde kano deneyimi,...