SEARCH

küba gezilecek yerler

Küba turu için zamanımız yaklaştıkça heyecanımız kat be kat artmaya başladı. Dur durak bilmeden Küba gezilecek yerler listesine eklenen eklenene.

Küba! Herkesin hayali olan ülke… Nihayet bizim de Küba hayalimiz gerçek oldu. Özellikle Küba’nın başkenti Havana devrim meydanında kutlanan 1 Mayıs için bu ülkede olmak ayrıca güzeldi.

Bizce Küba’nın en turistik ve güzel şehri Trinidad’a geldi sıra. Trinidad gezilecek yerler, Trinidad gece hayatı, Trinidad restaurant önerileri, Trinidad nerededir ve daha fazlası hakkında detaylı bilgileri alabileceğiniz Trinidad gezi rehberi ile sizlerleyiz.

Küba turu kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerden biri de Cienfiegos oldu. Küba turu öncesinde bu ismi hiç duymadığımızı itiraf etmeliyiz. 

küba gezi rehberi

küba tarihi

Küba, tarihsel süreci boyunca bir çok kahramanın yükselişine ve düşüşüne tanıklık etti. Ve bu süreçte zulüm de çekti tabi.

Fidel Batista’nın tutuklusuyken nasıl milli bir kahraman olmuştu? Neden Ernesto Che Guevara Arjantinli bir doktor fanatik bir gerilla savaşçısına dönüşmüştü?

Gür ormanlar, mavi bir okyanus ve güneşli tropikal bir iklim. Küba en azından 1924’lerden beri sevilen bir tatil bölgesi olmuştur.

Küba’nın yeni kavuştuğu zenginlik neden her Kübalıya yaramasındı? I.Dünya Savaşı nasıl Küba’ya sonsuz imkanlar sundu?

 

Günümüz Küba’sını anlamak için mutlaka bu ülkenin çalkantılı ve sancılı geçmişine gitmemiz gerekiyor. 

küba videoları