Çocuklar tarafından en sevilen masal kahramanlarının yerlerini gezmekten daha güzel ne olabilir ki! Yıllarca hayallerinde canlandırdıkları bu karakterlerle beraber vakit geçiriyormuşçasına kendilerini hikayenin derinliklerine bırakmak her çocuk için hayallerine kavuşmak olacaktır. Eğer vaktiniz ve imkanınız varsa çocuğunuzla  masalsı destinasyonlarda unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Günümüz çocukları teknolojik aletlerden kafalarını kaldırmak istemeseler de masalsı destinasyonlarda hem kendinizi çocukluk günlerine götürecek hem deçocuklarınız ile o günleri yaşama fırsatı bulacaksınız.

Düşünsenize Rapunzel,  Kırmızı Başlıklı Kız,  Fareli Köyün Kavalcısı,  Bremen Mızıkacıları,  Heidi,  Sindirella,  Pinokyo,  Grimm Kardeşler ve daha fazlası! Küçüklüğünüzde uyumak için dinlediğiniz bu hikayelerin kahramanlarını tekrar görmek heyecan verici olmaz mı? Üstelik kısa bir süre de olsa çocuğunuzu elektronik cihazlardan kurtarıp onları hayal dünyaları ile baş başa bırakma şansı vermiş olursunuz. Böylelikle zamanında sizin dinlediğiniz hikayeleri çocuklarınıza siz anlatmış olursunuz.

Çocukluk hikayelerini, masallarını tekrar yaşamak için buyurun masalsı destinasyonlar listemize göz atın.

PİNOKYO PARKI – İTALYA

Gerçek adı Lorenzini olan Floransa’da yaşamış  Carlo Collodi’nin unutulmayan masal kahramanı Pinokyo’yu bilmeyeniniz yoktur. Çocuklarınızı götürebileceğiniz en ideal yerlerden biri olan Pinokyo Parkı Toskana Lucca’dan 17 km uzaklıktadır. Park içerisinde piknik alanlar, gösteri yapılan tiyatrolar, heykeller, mozaikler  ile tam bir açık hava müzesidir. 1956 yılında açılan parka dünyanın dört bir yanından 7 milyon ziyaretçi gelmiştir.

Adres: Via di S. Gennaro, 3 I-51012 Collodi PT – Italya

ROBIN HOOD – SHERWOOD ORMANI – İNGİLTERE

Robin Hood hikayesinin geçtiği Sherwood Ormanı İngiltere’nin Nottinghamshire şehrinde bulunuyor. Zenginin malını alıp fakire dağıtan bir haydut karakteri olan Robin Hood romanlarını okumayanınız yoktur. Orman içinde sadece yayalar için yapılan özel yoldan yürüyerek çevreyi gezebiliyorsunuz. Robin Hood gölü, Robin Hood mağarası ve bir sürü Robin Hood yerini görmeniz mümkündür.

HEIDILAND – İSVİÇRE

Filmlere belgesellere konu olmuş, İşviçre dağlarında huysuz dedesi ve tatlı Peter ile yaşayan küçük Heidi’nin hikayesinin geçtiği mükemmel doğası olan Heidi’nin köyünü ziyaret etmelisiniz. 15 Mart – 15 Kasım arası açık olan Heidi Köyüne giriş ücreti yetişkinler için 9.90 CHF, çocuklar için ise 3.90 CHF’dir.

NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU – ALMANYA

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Füsse şehri yakınında Hohenschwangau kasabasındaki Neo-romantism mimarisiyle yapılmış 6 katlı şato bir çok filme hatta Disneyland’a ilham kaynağı olmuştur. Harika bir manzaraya sahip ihtişamlı bir şatodur.

SHERLOCK HOLMES MÜZESİ – LONDRA

Dünyanın en ünlü dedektif kahramanının müzesidir.

MASAL YOLU – ALMANYA

Almanya’da 600 km uzunluğunda ki Grimm Kardeşlerin hikayelerinin geçtiği yerler Hanua’dan başlayıp Bremen’e kadar uzanmaktadır. Masal yolu boyunca Uyuyan güzelin 1334 yılında inşa edilen Sababurg şatosunu, Weser vadisine bakan külkedisi Sindirella’nın kasabası olan Polle’yi, Bremen Mızıkacılarının şehrini , Kırmızı Başlıklı kızın kasabasını, Rapunzel masalının geçtiği Trendelburg şatosunu, Fareli Köyün Kavalcısının kasabası Hameln’i  görebilme şansını yakalayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here